(044) 593-24-38

















Круглий стіл «Історія Державного Прапора України"

1 липня 2008 року Форум молодих лідерів України провів круглий стіл «Історія Державного Прапора України: від найдавніших часів до сьогодення», що став підсумковим заходом однойменного конкурсу письмових робіт. Захід проходив у приміщенні Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

  

 

Участь у круглому столі взяли конкурсанти та автори робіт на тему історії Державного Прапора України, голова журі конкурсу професор, доктор історичних наук Володимир Іванович Сергійчук, члени журі, провідні прапорознавці України: Андрій Богданович Гречило – кандидат історичних наук, Львівське відділення інституту української археографії та джерелознавства та голова Геральдичного товариства України, Савчук Юрій Костянтинович – кандидат історичних наук, Інститут історії НАНУ, Сергій Вікторович Конча – кандидат історичних наук, Центр українознавства Київського національного університету та гості круглого столу.

Цікаво, що конкурсантами стали студенти-історики та аспіранти з різноманітних куточків нашої країни: з Луганщини, з Івано-Франківщини, з Бердянська і Тернополя, з Вінниці та Полтави, та, звичайно, з Києва. Хоча конкурс був оголошений для старшого покоління «учнів науки», магістрів і аспірантів, була одна робота й досить юного дослідника українського прапорознавства, Тита Андреєва, котрий закінчив лише 5 клас Переяслав-Хмельницької гімназії.

Із вітальною промовою до учасників круглого столу звернулася виконавчий директор Форуму молодих лідерів України Ольга Ситник, яка подякувала усім, хто взяв участь у цій наукові дискусії та висловила сподівання, що продовженням цієї дискусії стане видання першої в України книги, приуроченої історії Державного Прапора України.

Під час круглого столу були обговорені питання джерельної бази для дослідження історії прапора України, зокрема, із цікавою доповіддю щодо архівних матеріалів, які допоможуть прапорознавцям відкрити нові факти в історії прапора виступила працівник центрального державного архіву вищих органіввлади та управління України Олена Єфремова. Також, були обговорені такі гостро-дискусійні питання як історія виникнення та трансформація Державного Прапора України у різні етапи історичного розвитку української держави, особливості поєднання синього й жовтого кольорів в історичній ретроспективі, етики використання Державного Прапора України. Підводячи підсумки модератор круглого столу Ірина Василик зазначила: «Що дана тема є актуальною, суспільно і науково важливою. Проведення конкурсу і наукової дискусії – це перший крок до вивчення питання виникнення і ґенези трансформацій Державного Прапора на різних етапах історичного розвитку української держави».

Кульмінацією заходу стало підбиття підсумків конкурсу письмових робіт та нагородження переможців. Переможців нагороджував засновник Форуму молодих лідерів України Ігор Шевченко. За результатами конкурсу другу премію отримав аспірант Прикарпатського університету імені Василя Стефаника – Ростислав Лещишин. Третю премію – аспірантка інституту археографії НАН України – Світлана Потапенко. Заохочувальні премії отримали: Людмила Романець – здобувач Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського; Роман Штокайло – студент Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка; Владислав Теліпко – студент юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

У своїй заключні промові Ігор Шевченко розповів про проект «Жовто-блакитний – національна гордість України», в рамкахякого відбувся конкурс і круглий стіл й основні здобутки проекту за цей рік. Також, Ігор Шевченко зазначив: «Прапор – загальновизнаний символ народу, котрий допомагає ідентифікувати себе як мешканця тієї чи іншої країни. Тому перше, з чого треба починати – це популяризація і культивування пошани до прапора та національної символіки, що сприятиме розвитку України як могутньої європейської держави!»

Форум молодих лідерів України висловлює подяку Ірині Василик – кандидату історичних наук, активному учаснику ФМЛУ за проведення конкурсу та круглого столу!

Беручи до уваги всі побажання, рекомендації журі та учасників конкурсу й круглого столу, Форум молодих лідерів України продовжить конкурс з історії Державного Прапора України в наступному році для школярів, студенів та науковців, а також, ініціює написання та публікування книги про історію Державного Прапора України.



Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010