(044) 593-24-38

I Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль “Веселкове пташення”

23- 25 травня в місті неповторної краси та вічно живої історії Кам’янець – Подільському відбулася урочиста церемонія відкриття фестивалю “Веселкове пташення”. Громадська організація “Фестивальна агенція “Етносвіт”, за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної та Кам’янець – Подільської міської рад, організували для мешканців та гостей міста Кам’янець – Подільський дитяче феєричне дійство – “Веселкове пташеня”.

Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль, проведений під патронатом Громадської організації “Поділля”, за підтримки Голови Ради громадської організації “Поділля”, Депутата Хмельницької обласної Ради – Артемчука Анатолія Володимировича, оскільки одним з головних напрямків нашої діяльності є духовне єднання з малою Батьківщиною у здійсненні благодійної місії добра і милосердя, любові і поваги до рідного краю, що поєднується зі сприянням духовного і економічного відродження та розбудови Подільського регіону України.

Одним із спонсорів такого заходу, виступило Товариство з обмеженою відповідальністю “Трек”, з яким громадська організація “Поділля” плідно співпрацює.

Юні учасники фестивалю, що “прилетіли” з різних країн на яскраве свято, принесли на своїх крилах традиції та неповторний колорит культури свого народу. Радість спілкування на цьому фестивалі, новизна пізнання, незабутні враження, стали основою дружніх стосунків між українцями, росіянами, вірменами, литовцями, євреями, турками, поляками.
У цьому великому святі взяли участь талановиті дитячі ансамблі, не тільки з багатьох міст України, але й міст інших країн:
1. “Апельсин” - м. Кам’янець - Подільський – зразковий колектив сучасного танцю, керівник Алла Пащенко.
2. “Перлина” – м. Славута, керівник Майя Сайпіль та
“Берегиня” – м. Хмельницький, керівник Світлана Цимбалюк.
3. Гурт “Барви Поділля” - м. Кам’янець - Подільський, керівник Світлана Клим та Світлана Слонецька.
4. Польща, м. Понятова – інструментальна дитяча група “Щиглики”, керівник Люлек Малгорзата та Данилевич Данута.
5. Литва, м. Вільнюс – дитячий фольклорний колектив “Рекетукас”, керівник Ірен Страдзієне.
7. “Диво калинове” - м. Кам’янець - Подільський – дитячий ансамбль народного танцю, керівник Юрій Грабчук.
8. “Фейгалах” - м. Кам’янець - Подільський – ансамбль єврейського танцю, керівник Світлана Мушко.
9. Росія, м. Луга – народний ансамбль танцю “Полюшко”, керівник родом з м. Кам’янця – Подільського, Світлана Латишева.
10. Україна, м. Одеса – дитячий ансамбль сучасного танцю “Вітри Надій”.
11. Україна, м. Дніпропетровськ – дитячий фольклорний ансамбль танцю “Колесо”, керівник Анатолій та Тетяна Барвінови.
12. “Арарат” - м. Сімферополь.– зразковий ансамбль народного танцю, керівник Арам Григорян, хореограф Наталія Євтушок та Тигран Петросян.
13. “Айренік” - м. Київ. – ансамбль пісні та танцю, керівник Сурен Макабян.
14. “Вірменія”- м. Київ. – ансамбль пісні та танцю, керівник Нонна Мірзабекян.
15. “Веселка”- м. Київ. – дитячий фольклорний колектив, керівник Віктор Чеченко.
16. “Колосок”- м. Київ. – зразковий танцювальний колектив, керівник Віра Чернишова.
17. “Квіти Поділля”- м. Київ. – зразковий ансамбль народного танцю, керівник Анжела Петрова.
18. Україна, м. Рівне – зразковий дитячий гурт традиційного поліського співу “Ранкова роса”, художній керівник Алла та Юрій Ковальчуки.
19. “Абра” - м. Кам’янець - Подільський – театр-студія сучасного танцю, керівник Лілія Пашинська.
20. “Любава” - м. Кам’янець - Подільський – театр- студія пісні, керівник Любов Мартинюк.
21. “Сяйво” - м. Кам’янець - Подільський – дитячий хореографічний ансамбль, керівник Олександра Кучерява.
22. “Сонечко” - м. Кам’янець – Подільський - керівник Лукомська Олена та Маша Попович.

Проведення таких заходів сіють у родючу Подільську землю, зерна доброти, злагоди, дружби і оптимізму, прекрасним врожаєм яких, є духовна і художня творчість, розквіт культури та мистецтва, які уособлюють найкращі морально – етичні ідеали людства.

Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010