(044) 593-24-38

Мандрівка в минуле

17 травня за ініціацією громадської організації «Поділля» було проведено екскурсію стародавнім Києвом для вихованців дитячого будинку змішаного типу «Родина», що у м.Боярці

Те, що Київ – столиця нашої славної країни – відомо кожному, а от чи знаєте ви, як саме та конкретно де, проходила оборона старого Києва, на який завжди зазіхали чужоземці? Чи відомо вам з якою метою будувався всім відомий, один з найстаріших храмів країни, – Софіївський собор? Що ви знаєте про перших керівників нашої України? А про те, навіщо було створено славнозвісні печери Лаври?

З метою ознайомити підростаюче покоління з історією нашої батьківщини було ініційовано та проведено екскурсію для вихованців дитячого будинку змішаного типу «Родина», що у м.Боярці. Талановитий та, закоханий у свою справу(і це сказано без підлабузництва!) екскурсовод Олена Царовська, член Ліги екскурсоводів м.Києва, яскраво та живо описала дітлахам картини оборони міста зі сторони Золотих Воріт, повідала давні розповіді про язичництво та Княгиню Ольгу, Ярослава Мудрого та Софіївський собор, що був побудований за його сприяння. Не менш цікавими виявилися розповіді про такі вже більш близькі за часом події як Голодомор 32-33 рр. та аварія на ЧАЕС.
Наступною сходинкою у старе місто стала екскурсія до Києво-Печерської Лаври, де дітлахам розповіли про засновників храму, історію, традиції та обряди, що є характерними для такого життя Києво-Печерської Лаври…


Саме таким пізнавальним став здавалося таки звичайний суботній ранок для вихованців
дитячого будинку змішаного типу «Родина», що у м.Боярці

Громадська організація «Поділля» щиро вдячна за допомогу у проведенні екскурсії таким організаціям та об’єднанням:
Молодіжній православній організації «Братство Преподобного Іони Київського та Свято-Троїцького Іонійського монастиря»
Києво-Печерській Лаврі
Лізі екскурсоводів м.Києва

 ФОТОЗВІТ ТУТ
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010