(044) 593-24-38

І Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль

«Веселкове пташеня»

23-25 травня 2008р.
м. Кам'янець – Подільський
Кам’янчани та жителі району радо зустрічатимуть 23-25 травня гостей із Польщі, Литви, Росії, Вірменії, Ізраїлю, Туреччини та міст України: Хмельницький, Одеса, Рівне, Славута.
Відкриття фестивалю відбудеться у серці старого міста – Фортеці. Гості та жителі міста зможуть побачити виступи творчих колективів на основних майданчиках святкування Дня міста.


 

 Гордо і величаво вже багато століть красується на скелях, що височіють уздовж ріки Смотрич, місто-красень, місто-легенда, «поема вирізьблена з граніту» - наш славний і квітучий Кам’янець-Подільський.  

Майдани, вулиці, споруди-пам’ятники увіковічили в собі єдність багатьох етнокультур, що стали джерелами самобутнього образу Кам’янця. Дедалі більше уваги істориків, краєзнавців, туристів привертає до себе «столиця Подільського краю». Адже не кожне місто має музей просто неба. Старе місто-серце Кам’янця, де «немов химера кам’яна» розміщена Стара Фортеця, щороку привітно зустрічає гостей.


У 2007 Кам’янець став одним з Семи чудес України! Зрозуміло, місто-диво, на території якого проживають представники багатьох народів, мусить побачити кожен! Перший міжнародний дитячий фольклорний фестиваль «Веселкове пташеня» скликає друзів!
Отож, 23 -25 травня 2008 року «прилетять» у дивовижно-чудове місто на яскраве свято юні учасники фестивалю. Нестимуть вони на своїх крилах традиції та неповторний колорит культури свого народу. Радість спілкування, незабутні враження стануть основою дружніх стосунків між українцями, росіянами, вірменами, литовцями, євреями, турками, поляками.


Пісні, танці, вироби народних умільців будуть представлені на святі. З’єднає душі усе прекрасне, мудре, вічне, що іде від витоків, пронесене поколіннями крізь віки і збережене до сьогодні.

Учасники фестивалю пройдуть святковою ходою по старовинним вулицям древнього міста, оживляючи весняну феєрію міста.
У програмі фестивалю передбачено виїзд до народних джерел – у села Хмельницької області для проведення спільних творчих концертів з місцевими фольклорними колективами.
Дитячий фестиваль «Пташеня» закружляє усіх у своєму вирі, наповнить серця світлом любові, запалить у душах вогник щирості і доброти.

 СПИСОК ГОСТЕЙ - УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ

1. Литва м. Вільнюс - «Рекетукас» (20 учасників);
2. Росія м.Луга - народний ансамбль танцю «Полюшко» (18 учасників );
3. Польща м.Понятова – інструментальна дитяча група «Щиглики» (47 учасників).
4. Вірменія (38 учасників );
5. м. Рівне – Зразковий дитячий гурт традиційного поліського співу «Ранкова роса» (27 учасників);
6. м. Хмельницький – Зразковий фольклорний гурт «Берегиня» (20 учасників);
7. м. Славута – дитячий Зразковий фольклорний гурт «Перлина» (30 учасників);
8. Дніпропетровськ – дитячий фольклорний ансамбль танцю «Колесо» (35 учасників).

Загальна кількість гостей-учасників - 235

• Спонсор - ТОВ “Трек”.
• За підтримки Депутата Хмельницької обласної Ради, Голови Ради громадської організації “Поділля” –
Артемчука Анатолія Володимировича.
• Під патронатом Громадської Організації “Поділля” в м. Києві.
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010