(044) 593-24-38

На Хмельниччині за позовом прокуратури стягнуто майже 750 тисяч гривень газового боргу

28.03.2014

Повернення довіри населення через конкретні засоби реагування, поновлення порушених прав громадян, відшкодування завданих збитків, притягнення винних до відповідальності, викорінення корупції у правоохоронних органах та органах влади. Такі пріоритети визначив на прес-конференції прокурор Хмельницької області Руслан Мартиненко.


З приводу антикорупційної роботи, він сказав, що Хмельниччина не позбавлена корупційних схем. Нещодавно до суду направлено 3 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, ще у чотирьох провадженнях винним особам повідомлено про підозру. До адміністративної відповідальності притягнуто 11 корупціонерів. І нинішнє цільове спрямування правоохоронців – посадові особи вищих категорій.
Керівник прокуратури навів приклади спричинення збитків державній казні протиправними діями високопосадовців. Один із них - зловживання двома службовими особами обласної ради своїм службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди та службового підроблення. Внаслідок цього, в оренду одному із товариств неправомірно передано приміщення площею близько 2400 кв. метрів за заниженою вартістю, що стало причиною ненадходження до бюджету майже 700 тисяч гривень.
Відповідаючи на питання журналістів про виявлення резонансних кримінальних правопорушень у діях колишніх очільників місцевих органів влади, Руслан Мартиненко наголосив, що наразі прокуратура вивчає окремі матеріали, за якими найближчим часом буде надана правова оцінка. Він розповів про низку актуальних кримінальних проваджень, у яких прокурори здійснюють процесуальне керівництво. Серед них - привласнення грошових коштів клієнтів Промінвестбанку на загальну суму понад 3 мільйони гривень, незаконне привласнення посадовими особами квартири по вул. Подільська у місті Хмельницькому, зловживання службовими особами одного із заводів, які незаконно оформили пенсії на суму понад 10 мільйонів гривень, службове підроблення, вчинене посадовцями райдержадміністрацій, Держкомзему, БТІ під час передачі земельних ділянок.
Щодо законності користування ставками, прокурор області інформував, що днями за результатами розгляду позовів прокуратури набрали законної сили рішення господарського суду про визнання недійсними 9 державних актів на право постійного користування земельними ділянками водного фонду загальною площею 2808 га та вартістю 112 мільйонів гривень.

Представників ЗМІ цікавило реагування на розкопки ракетних шахт на території заповідного урочища Березина. «За цим фактом міліцією відкрито кримінальне провадження, - повідомив прокурор. – Накладено арешт на 5 одиниць техніки, за допомогою якої велися розкопки. За результатами екологічної експертизи довкіллю спричинено збитки на майже 150 тисяч гривень, але ще триває перевірка зі встановлення збитків, нанесених зняттям родючого шару ґрунту».
Насамкінець, Руслан Мартиненко запевнив журналістів, що діяльність прокуратури стає більш прозорою і гласною. Як приклад тому, він назвав участь громадських активістів у координаційній нараді керівників правоохоронних органів. «Прокуратура й надалі залишається відкритою для спілкування. А будь-які повідомлення у ЗМІ про порушення закону будемо ретельно перевіряти, давати об’єктивну оцінку і інформувати про це громадян», - резюмував прокурор області. «Адже жителі краю повинні бути впевненими у тому, що законність і справедливість є», - додав він.
http://zunr.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010