(044) 593-24-38

Хмельниччина приймає Всеукраїнську учнівську олімпіаду з фізичної культури і спорту

25.03.2014

В обласному центрі стартував IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту. Цей захід проводиться в Україні вдруге і є важливим каталізатором розвитку фізкультури та спорту, організації змістовного дозвілля та відпочинку, формування навичок здорового способу життя дітей та молоді. Команди - переможці регіональних етапів, приїхали до нас з усіх регіонів України, окрім Криму та Севастополя. Змагання триватимуть впродовж п’яти днів у теоретичному та практичному турах олімпіади. Офіційне відкриття відбулося у Хмельницькому спеціалізованому ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки в галузі знань.

Успіхів та перемог учасникам олімпіади, членам журі, оргкомітету та наставникам побажав голова облдержадміністрації Леонід Прус.
У вітальній промові Леонід Іванович, зокрема, зазначив, що основним завданням сучасної школи є створення умов для здобуття якісної освіти. Завдяки наполегливій праці педагогічних працівників, досягнуто значних успіхів у роботі Малої академії, олімпіадах, конкурсах, змаганнях тощо. Юні науковці у 2013 році на всеукраїнському етапі вибороли 16 призових місць, з них – два перші. З IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад кожен третій учасник також повернувся з дипломом переможця.
«Юною інтелектуальною елітою краю пишається Україна. Щорічно 6-8 учнів стають стипендіатами Президента України, учасниками Міжнародних олімпіад та конкурсів, отримують 200 балів під час зовнішнього незалежного оцінювання», - підкреслив Леонід Прус.
Особлива увага, за словами голови адміністрації, приділяється розвитку фізкультури та спорту. В області діє 58 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких працює велика когорта досвідчених, висококваліфікованих тренерів-викладачів. Вони є наставниками юних спортсменів, переможців всеукраїнських змагань, чемпіонатів.
«Всеукраїнська учнівська олімпіада з фізичної культури, яка впродовж п’яти днів буде проводитись на базі наших закладів, має велике значення для прояву креативності, спортивних здібностей та обдарувань учнівської молоді, загартування тіла і духу. Водночас дасть можливість виявити обдаровану молодь у галузі фізичної культури та зорієнтувати її на подальший вибір життєвого шляху. Потенціалом зміцнення нашої держави, її обороноздатності є молоді люди, у яких гармонійно поєднуються морально-вольові та інтелектуальні здібності з високою духовністю, фізичною досконалістю, цілеспрямованістю, прагненням до вершин перемог. Саме ці якості ви продемонструєте у практичних та теоретичних етапах, утверджуватимете атмосферу доброзичливих відносин, поваги до своїх суперників упродовж усіх днів олімпіади», - сказав Леонід Прус.
Він також висловив переконання, що високоповажне журі об’єктивно оцінить рівень знань і умінь учасників, а сам захід сприятиме популяризації засад здорового способу життя. Учасникам змагань очільник краю побажав успіхів у олімпіаді, незабутніх вражень про Хмельниччину, нових друзів та щасливої долі на теренах України, наставникам - щоб вихованці порадували своїми олімпійськими результатами.
Голові журі ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту голова адміністрації вручив гетьманську булаву, яка є символом волі до перемоги, справедливого життя, сили духу та любові до України.

http://zunr.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010