(044) 593-24-38

В обласному архіві з’явилась стела пам’яті героїв «Небесної сотні»

25.03.2014

У ній працівники закладу згадали 105 українців, які ціною власного життя змінили хід історії України. Серед них – щонайменше семеро наших земляків
І хоча стела пам’яті героїв «Небесної сотні», яку відкрили на другому поверсі Державного архіву Хмельницької області, більше нагадує стенд із фотографіями й короткими відомостями про загиблих патріотів, дивлячись на неї починають навертатися сльози.

Адже на тебе спрямовані погляди сотні щасливих й усміхнених облич: різного віку й з різних куточків України, які вже ніколи не даруватимуть любов своїм рідним. Серед майже сотні чоловічих облич – два жіночих. Одне з яких – 71-річної Людмили Шеремет, яка трагічно загинула під час стрілянини під стінами Хмельницької СБУ. А замість фотографії 27-річного хмельничанина Миколи Семисюка, який поклав своє життя у столиці, свічка. Але, як запевняє директор Державного архіву Хмельницької області й ініціатор створення стели пам’яті Володимир Байдич, це тимчасово: поки вони не знайдуть фотографії загиблого героя, як і ще десятьох інших. «За деякими із них навіть сорока днів ще немає, – каже Володимир Григорович. – Плануємо звернутися із листами до колег з інших областей, щоб надали нам інформацію про своїх героїв «Небесної сотні». Хочемо зробити фонд їхнього особового походження – із детальними відомостями про кожного загиблого».
За словами Володимира Байдича, імпровізований куточок пам’яті назвали стелою вони умовно. «Як і «Небесна сотня», це умовна назва, – пояснює Володимир Григорович. – Адже лише за офіційною інформацією Міністерства охорони здоров’я у ній вже 105 загиблих героїв. А скільки зниклих безвісті?! І хоча на стелі є ще місце, сподіваюсь, що вона більше не поповнюватиметься…»

http://ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010