(044) 593-24-38

У ВІННИЦІ ТРИВАЄ ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

   У понеділок, 10 листопада, в галереї "Арт-шик" відбулась презентація картини толерантності "100 метрів до Європи". 

Переможці та учасники акції отримали призи та сертифікати учасників ації.
- У проекті взяли участь більше 300 вінничан, - розповів  Олександр Нікітюк, координатор мистецької акції "100 метрів до Європи" та ГО "Лабораторія актуальної творчості". - Ми дещо перевиконали план, мали намалювати 100 метрів, а спільна картина склала 140 метрів.
За словами Олександра Нікітюка, участь у мистецькій акції брали навіть сім"ї.
Завершиться тиждень толерантності акцією "Засвіти ліхтарик толерантності". Вінницька молодь пронесе спільну картину "100 метрів до Європи" та лампадки на знак єднання з тими, хто цінує терпимість до інших.
Тиждень толерантності та Європейський молодіжний тиждень стартував 6 листопада і триватиме до 16 листопада. Мета проведення такої акції - проінформувати громадськість про зміст поняття "толерантність", привертути увага до проблем нетерпимості до різних груп в Україні. На Вінниччині акцію проводить центр "Креатив" спільно з Мережею європейських організацій в рамках "Європейського року Міжкультурного діалогу" за фінансової підтримки фонду "Відродження".


Газета "МІСТО"
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010