(044) 593-24-38

ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ ВСТАНОВЛЕНО НА ВІННИЧИНІ

Пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 років встановлено в селі Кислицькому Томашпільського району Вінниччини. Він став 822 з числа установлених в області. 

За словами сельчан, у Кислицькому офіційно не було зареєстровано жодної жертви голоду. І це сталось не лише завдяки можливому приховуванню статистики, а й завдяки голові місцевого колгоспу Євлампію Семчуку. Він допомагав землякам вижити роздаючи продовольчі пайки. Через це до села приходили із сусідніх населених пунктів, навіть Уманщини.
Окрім пам'ятних знаків на території області також встановлено 25 пам'ятників, які мають художню цінність і взяті на облік відділом охорони пам'ятників історії та культури. "До 75-х роковин в кожному населеному пункті області проходять поминальні дні, уроки пам'яті, всеукраїнська акція "33 хвилини". У Вінниці нещодавно було висаджено алею з 75 дерев калини. 22 листопада буде відкрито аналогічний пам'ятний знак. А з 6 листопада область приєднається до міжнародної акції "Незгасима свічка".

Укрінформ
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010