(044) 593-24-38

ВІННИЦЬКИЙ ДОСВІД ВАРТО ПОШИРИТИ В ІНШІ РЕГІОНИ УКРАЇНИ

      Досвід взаємодії, набутий на Вінниччині Швейцарським бюро співробітництва, варто поширити на його діяльність в інших регіонах України. Про це заявив директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Мануель Еттер, який сьогодні прибув до Вінниці.

У ході переговорів керівництво області повідомило, що співробітництво з Швейцарською Конфедерацією є зразком найвищої продуктивності. Йдеться про впровадження проекту з виробництва органічної продукції, програму зменшення злочинності в підлітковому середовищі, розвиток телемедицини.
    Мануель Еттер, нещодавно призначений на посаду директора бюро, вперше відвідує Вінниччину, тому програма його перебування тут передбачає ознайомлення з окремими проектами, фінансованими бюро. Зокрема, він повідомив, що бюро передбачає продовжити проекти із розширення трамвайного парку Вінниці та у банківській сфері. 
    На Вінниччині протягом року низка районних лікарень запровадила, завдяки допомозі зі Швейцарії, використання інтерактивних форм зв'язку між фахівцями різних галузей медицини. У багатьох селах області на кошти швейцарського бюро пробурено артезіанські свердловини, що забезпечують населені пункти альтернативним водопостачанням. Фінансування таких проектів відбувається на конкурентній основі, а реципієнтів визначає швейцарська сторона.

Джерело Укрінформ

  
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010