(044) 593-24-38

ІМ’Я ЗНАНОГО ПОЕТА-ЕКСПЕРИМЕНТАТОРА ІВАНА ІОВА ПРИСВОЇЛИ ВУЛИЦІ СЕЛА ЯРМОЛИНЦІ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

 Іменем Івана Іова назвали одну з головних вулиць селища міського типу Ярмолинці. Так вшанували жителі цього районного центру на Хмельниччині пам'ять оригінального поета-дев'яностника. Свого часу лауреат американської Золотої медалі Честі працював у редакції місцевої районної газети.

Цьогорічного жовтня Івану Іову виповнилося б шістдесят. Залишилися 10 самобутних поетичних збірок, Світова асоціація зорових мов, співзасновником якої був разом з письменниками необарокової школи Т.Мірошниченком, В.Трубаєм, І.Лучуком, М.Сорокою.

"Вершиною експерименту Івана Іова, - стверджує дослідниця його творчості Анна Бутенко, - стала "Періодична система слів", в якій автор надав слову фізичний статус подібно до таблиці хімічних елементів Мендєлєва". Вона зробила його відомим серед поетів-сучасників після презентації на міжнародній конференції візуальної поезії у Канаді 1997 року. Згодом Івана Іова занесли до міжнародного довідника як "Людину року - 2000" у США.

Творчість Івана Іова - уродженця Кіровоградщини, який формувався як особистість на Івано-Франківщині, а найпродуктивніші роки життя провів на Хмельниччині, оцінили й на Україні. Її ввели у шкільну програму.

Джерело Укрінформ
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010