(044) 593-24-38

ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ МУЗЕЙ ГОЛОДОМОРУ ВІДКРИТО НА ПОДІЛЛІ

            На території державного історико-архітектурного заповідника «Межибіж» відкрито перший в Україні музей Голодомору 1932-1933 років. 
     

     Музейна експозиція присвячена пам’яті жертв голодомору умовно поділяється на шість окремих розділів, кожен з яких складається зі скульптурної композиції речових експонатів, копій та оригіналів архівних документів, яких у створенні музею використано більше чотирьохсот. Експозиція розпочинається екскурсом у тридцяті роки минулого століття, а саме початком колективізації на Поділлі й закінчується «Молитвою за Україну». Саме таку символічну назву має завершальна композиція музею . Тут представлені прапори держав, які визнали голодомор тридцятих років в Україні геноцидом українського народу. А також вписано імена та прізвища усіх, хто матеріально підтримав створення цього осередку пам’яті народу про одну з найбільших гуманітарних катастроф України.

 

Джерело http://adm.km.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010