(044) 593-24-38

Мистецтво переконувати інших. Як навчитися переконувати інших?

Уміння переконати людей – це, мабуть, великий дар, яким володіють далеко не всі люди. Ви - щасливчик, якщо от так запросто можете когось переконати в чому-небудь. Проте не варто зневірятися і тим, хто даним дарма не володіє, адже і здатність переконувати інших можна розвивати за енного бажання.
 
Для того, щоб переконати одних, потрібні очевидні факти і докази, інші ж просто готові повірити на слово. Добре, якщо доводиться мати з такими, які завжди вірять на слово, але адже таких не так вже і багато. А як же переконати скептиків?

Оскільки ж можна переконати інших?

Для того, щоб переконати інших в чому-небудь, необхідно як мінімум найщиріший вірити в те, про що говорите і в що хочете, щоб повірили ті, що оточують. Ваші слова навряд чи будуть переконливі, якщо ви самі сумніваєтеся в тому, що повідомляєте таким, що оточує. В ході мови у жодному випадку не вживайте такі слова як «може бути», «напевно», а також слова–паразіти (покликані заповнити розмову) «ну», «мм», «ее», підбирайте лише слова-твердження «неодмінне», «всім очевидно», дієслова доконаного виду.

Говорите вашим звичним тоном голосу, не підвищуючи і не міняючи його. Якщо ви виберіть якийсь інший тон або іншу манеру вашої розмови, вам також навряд чи повірять (порахують, що раз ви говорите незвичним для вас тоном, означає просто нахабно брешете).

Обов'язково встановите з тим, кого збираєтеся переконувати, зоровий контакт. Якщо бачите, що люди відводять очі, дійте в тому ж напрямі(тобто знову зловіть їх погляд і постарайтеся утримати його).

Використовуйте жести (руками) для того, щоб підкріпити свої слова. Пам'ятаєте, що слова, підкріплені жестами, емоціями, сильні удвічі.

Постарайтеся переговорити вашого співбесідника. Так, наприклад, як тільки ваш опонент захоче перевести дух, ви починайте говорити, приводячи свої доводи, факти. Так ваш опонент буде вимушений вас, щонайменше, вислухати (культурна людина не перебиватиме інших), а далі все у ваших руках.

Чимале значення грає і ваша постава. Якщо ви бажаєте щось комусь довести, стійте прямо, дивіться людям в очі, іншими словами, будьте відкриті для спілкування. Не переминайтеся з ноги на ногу, це теж служитиме проявом якоїсь невпевненості і говорити про те, що ви на ходу прагнете щось придумати, підібрати слова. Сама програшна поза – це, мабуть, згорбитися і опустити свій погляд в підлогу, як – ніби то ви щось втратили і намагаєтеся знайти.

Для того, щоб переконати інших, необхідно знати і розуміти їх точку зору, їх заперечення, питання, і вже в ході бесіди постаратися прокоментувати ці заперечення, підкріплюючи фактами і власними коментарями.

У жодному випадку не виходите з себе, якщо хтось прагнутиме словесно або жестами активно протистояти вам. Залишайтеся спокійними і упевненими в собі, продовжуючи відстоювати свою точку зору. Пам'ятаєте, що як тільки ви проявите свій гнів і також відкрито відповісте опонентові, вважайте, що програли.

В ході розмови використовуйте якомога більше фактів (пам'ятаєте, що вони необхідні особливо скептикам). Як докази вашої правоти підійдуть реальні історії з реальними свідками, імена, дати, цифри, інформаційні ресурси, фотографії, відео. Факти слід подавати прямо, не вертівшись дзигою і не використовуючи витіюваті довгі фрази.

Для того, щоб комусь щось довести, необхідно в ході вашої розмови промовляти ваші доводи і ваші аргументи кілька разів.

Уміння переконувати може стати в нагоді практично в будь-якій сфері вашого життя: у роботі, в особистому житті, в спілкуванні з малознайомими вам людьми. Найголовніше – це знайти золоту серединку: уміти слухати і чути не тільки себе, але і інших.
 
fantom2.org.uaПрезидент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010