(044) 593-24-38

Вчені знають, як побороти сивину

Image Нещодавно науковці винайшли ефективний спосіб боротьби з сивиною. Тепер, цей один з головних індикаторів старіння людини може бути поборений раз і назавжди.
 
Виявляється, все залежить від спеціального білка, який вдалося виявити вченим.
 
«Трохи модифікувавши цей білок можна назавжди забути про сивину», – зазначають вчені.
 
Біологічні довідники говорять нам про те, що колір волосся людини визначається волосяними фолікулами стовбурових клітин, що взаємодіють з особливими клітинами шкіри – меланоцитами, які виробляють пігмент меланін.
Проте, як показали результати останнього дослідження, на колір волосся також впливає ще один, не менш важливий компонент – білок, що має назву Wnt. Справа в тому, що даний білок координує пігментацію, яка відбувається в меланоцитах і фолікулах.

За словами авторів дослідження з Медичного центру Нью-Йоркського університету, саме відсутність виявленого білка змушує волосся людини сивіти.

Маюмі Іто, один із авторів дослідження говорить, що в тому випадку, коли піддати білок Wnt певним генетичним змінам, то можна зупинити процес посивіння волосся.

Поки що експеримент був проведений лише на лабораторних мишах. Результати були відмінними.

Маюмі Іто додав, що до цих пір вже було відомо, що на процес посивіння визначальний вплив робить пігментація, за яку відповідають різні типи клітин. Проте, тепер вдалося довідатися, що не менш великий вплив на цей процес робить білок Wnt.
 
cikave.org.uaПрезидент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010