(044) 593-24-38

Вчимося економити свій час

Дуже багато людей нарікають на те, що двадцяти чотирьох годин у добі їм не вистачає на реалізацію всього задуманого. А може, проблема не в цьому, а в тому, що людина просто не вміє заощаджувати свій час? Так як же все-таки навчитися економити час?
 
Грамотне розпорядження своїм власним часом дозволить позбутися від непотрібної поспіху.Тому спочатку кожен свій день необхідно починати правильно. Прокидайтеся не поспішаючи, спокійно обмірковуючи майбутній план на день. Але, відповідно до логіки, щоб добре і безпроблемно прокинутися, слід … виспатися. А забезпечити це дозволить правильний режим дня. Лягати спати завжди потрібно вчасно – цим можна не тільки в підсумку заощадити час, але й поберегти своє здоров’я і нервову систему.

Слід скласти список необхідних справ, розподіливши всі по значимості. Справи з високим пріоритетом – найбільш важливі, тому виконати їх варто найпершими. Далі – за спаданням будуть слідувати справи, не настільки невідкладні. Найпопулярніші термінові справи можна взагалі виписати окремо. Однак, не намагайтеся навантажувати себе, побережіть сили – стежте, щоб список вчасно закінчився і не був надміру довгим.

Обов’язки слід розподіляти. Якщо одну справу можливо поділити на кількох працівників, то весь процес роботи можна грамотно розкласти по складовим.

Якщо у вас накопичилося маса справ, що вимагають особливої концентрації, простежте за собою: коли вам вдається найбільш продуктивно працювати? Рано вранці, в першій або другій половині дня? а, може бути, ввечері чи навіть вночі? Це допоможе вибрати ідеальний час для вирішення всіх справ.

У ході планування не забивайте щоденник справами під зав’язку – залишайте вільними одну – дві години, які можуть знадобитися на рішення непередбачених справ, відпочинок або перекушування.

Комбінуйте свою діяльність – чергуйте справи, які потребують розумової роботи, з справами, що потребують активності і рухливості.
 
Йдучи, завжди залишайте робоче місце в ідеальному порядку, це в значній мірі заощадить ваш час з ранку – адже в цьому випадку кожен документ буде лежати на своєму місці і не зажадає активним пошукам.
 
tutcikavo.co.uaПрезидент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010