(044) 593-24-38

Про користь морського купання

Image Чи корисні морські купання для організму? Про лікувальні властивості моря знали ще в давнину. Гіппократ у 350 році до н.е. говорив про цілющі властивості морської води. У XVIII столітті в Європі з’явилися морські курорти, а в XIX столітті виник термін “таласотерапія” – лікування, засноване на властивостях морської води ( грецькою “таласа“-море, “терапія“-лікування ).Сучасні дослідження підтвердили корисність таласотерапії.
 
Купаючись, ви робите гімнастику для судин. Коли людина заходить у море, перша реакція її організму – на холодну воду. Відбувається звуження поверхневих судин шкіри (капілярів), і кров приливає до внутрішніх органів. Ця фаза морських купань – “первинного ознобу” – триває кілька секунд. Потім настає сприятлива вторинна реакція, відбувається розширення кровоносних судин. Людина відчуває, як тілом розливається тепло, шкіра зігрівається й червоніє, стає глибшим дихання. Звуження, а потім розширення судин – дуже корисна для них гімнастика.

Купаючись
, ви тренуєте мязи. Тиск великої маси морської води на тіло – це чудовий гідромасаж, що підвищує тонув м’язів, еластичність шкіри, підвищує кровотік. Будб-які пересування у воді: гра в м’яч, плавання або пірнання – добре тренують м’язи, серце й легені. Купання сприяє загартовуванню людини.

Купаючись, ви живите шкіру. За своїм хімічним складом морська вода близько до соляного складу крові. Розчинені в морській воді іони Na, Cl, Mg, K, Br, I, інші мікроелементи, надзвичайно важливі для організму, осідають на шкірі, утворюючи так званий сольовий плащ. Через пори ці іони проникають в організм, при цьому поліпшується еластичність шкіри, підвищується її тонус.

Купаючись, ви лікуєте суглоби й хребет . Мікроелементи, якими багата морська вода, потрапляють у кров і проникають у хрящові тканини, тим самим сприятливо впливаючи на хворих на артоз, артрит, інші захворювання кісткової системи.

Купаючись, ви лікуєте легені. Цілюща вода й морське повітря зміцнюють імунітет, підвищуючи опірність організму навіть збудникам туберкульозу.

Купаючись, ви лікуєте хвороби шкіри. Під час купання в підшкірні тканини проникають активні іони, що стимулюють обмін речовин і поліпшують стан клітин. Дерматологи вбачають у морських купаннях лише один мінус: після них підвищується чутливість шкіри до впливу ультрафіолетових променів.

Купаючись, ви лікуєте щитоподібну залозу. Водорості, викинуті на берег, виділяють йод – один із найнеобхідніших нам елементів. Йод може налагодити роботу щитоподібної залози, зміцнити нервову та імунну системи, підвищити опірність організму, понизити рівень холестерину в крові.

Наостанок кілька правил, які допоможуть зробити лікування ефективнішим.

-Купатися краще за 1,5 години після їжі.

-Не кидайтесь у хвилі розпаленим, спітнілим. Оптимальна кількість купань – до 3-4 на день, з перервами в 30 хвилин.

Морську ванну можна приготувати й вдома. Придбайте в аптеці морську сіль і розчиніть 1-2 кг солі в 100-150 літрах води.
 
Температура води має бути 33-35°С. Ванну потрібно приймати через день по 10-12 хвилин за годину до сну. Ослабленим людям рекомендовано приймати морські ванни вранці, за годину після сніданку.
 
taina.com.uaПрезидент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010