(044) 593-24-38

Обіцяють, стане справжнім дивом: триває будівництво музею історії Хмельницького за 26 млн.

07.11.2018

Відчути минуле на дотик. У Хмельницькому уже майже рік зводять сучасний музей історії міста. Щодень ведуть роботи по вул. Свободи. Майже 10 років через бюрократичні неточності  приміщення пустувало. Але от у кінці липня 2017 року нарешті міське управління культури підписали договір із будівельниками, і почалося!

Музей етнографії, наочна інсталяція українських історичних свят, покажуть і сам Хмельницький у різні періоди, буде й місце для тимчасових експозицій – усе це на більш як 3 тис. кВ. м. Загальна вартість – 26 млн., до кінця цього року освоять 5. Що ж встигли зробити?

Попередньо музей мав бути 2-поверховим. Та задум розширюють – у прямому сенсі. В загальному, представлять відвідувачам уже цілих 4 поверхи.  Врешті, музейний комплекс має на меті об’єднати діючий музей історії міста, музей декоративно-прикладного мистецтва, музей Людмили та Миколи Мазурів, а також конференц-зал…

Ці вікна стануть зовнішньою родзинкою музею. А всередині, у свою чергу, спеціальні конструкції створять особливу гру сонячних променів.

Загалом, розповідають, практично повністю завершили прокладання усіх комунікацій. Представник підрядника ділиться: працювати із об’єктом напрочуд цікаво, адже тут необхідна увага до деталей.

У майбутньому тут будуть і мультимедійні інсталяції, а також декілька тематичних фотозон. Багато до чого можна буде доторкнутися. І, хоча, довкола, здебільшого, голі стіни, кажуть – зробили чимало. Ту роботу, яку завершили у 2018-му, хоч і не видно неозброєним оком, проте буде відчутно.

Затратними роботи стали і через те, що це не стільки уже зведення, скільки реконструкція.

Екскурсія у музеї буде відбуватися по такому собі замкненому колу, аби пересуватися цим приміщенням було легко та невимушено.

Показують візуальний проект та хизуються – хочуть максимально задіяти кожен куточок цього приміщення, аби зацікавити кожного відвідувача.

 

33tv.com.ua

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010