(044) 593-24-38

Обігріти квартиру в Шепетівці буде дорожчим, ніж у Києві – ЗМІ

06.11.2018

Екс-міністр ЖКГ і голова “Спілки власників житла України” Олексій Кучеренко заявив, що тариф на опалення у населених пунктах Чабани, Васильків, Шепетівка (Хмельницька область), Сміла зашкалює – до 50 грн/кв.м (для порівняння: в Києві – 31,55 грн/кв.м).

Про це він розповів виданню “Страна”.

“Тепловики без жодного докору включають в нові тарифи свої втрати в мережах (а вони величезні, так як зношення мереж перевищує 70%), а місцева влада ці космічні цифри утверджує”, – наголосив Кучеренко.

За його словами, ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” подало в мерію розрахунки за новими тарифами – близько 1,9 тис. грн/Гкал і майже 48 грн/кв. м в будинках без лічильників. Таким чином, обігрів середньостатистичної “двушки” в 50 кв.м в Шепетівці буде коштувати цієї зими 2,4 тис. грн. До прикладу, в Києві навіть з урахуванням подорожчання на 16% платежу на опалення такої ж квартири становитиме 1830 грн.

Експерт додав, що з 2016 року в рамках децентралізації влади почали віддавати повноваження з формування комунальних тарифів на місця.

“НКРЕ зараз курирує навіть не всі теплокомуненерго в обласних центрах, а невеликі міста і села – повністю залежать в цьому плані від місцевих чиновників. А з недавніх пір для затвердження тарифів не потрібно навіть рішення місцевих депутатів – достатньо схвалення виконкому. Це розв’язало руки місцевим комунальникам і вони, за домовленістю з чиновниками, почали малювати ціни зі стелі”, – вважає Кучеренко.

 

ngp-ua.info

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010