(044) 593-24-38

У центрі Хмельницького зневірені інвестори перекрили транспортний рух

30.10.2018

Люди, один за одним, ходять поперек дороги, і чекають до себе з візитом місцеву владу

Чергова акція протесту, що вже стала звичною очам українців, але не їхнім нервам, проходить у Хмельницькому на вулиці Камянецькій, біля обласної філармонії. Її організували жителі обласного центру, котрі вже дванадцятий рік не можуть дочекатися обіцяного житла, в будівництво якого вони вклали свої гроші – інформує медіа-ресурс «Є».

Обіцяють блокувати шлях не один день

Люди розпочали акцію о 13-ій годині та мають намір «тримати оборону» до вечора. А якщо до вечора ніхто з влади не відреагує на їхній протест, то обіцяють взяти шлях в облогу ще й наступного дня. Адже відступати їм нікуди. Фірма-забудовник, якій вони довірили свої заощадження, не сьогодні-завтра буде визнана банкрутом, і тоді на неї накинеться рій озвірілих кредиторів, кожен з яких готовий пред’явити їй свої фінансові вимоги.

Тож містяни, які інвестували свої гроші в будівлю, що так і досі не закінчена та не здана в експлуатацію, бояться, що вони опиняться у тому списку претендентів на «шкуру убитого забудовника» останніми, і відтак їм не дістанеться нічого.

Грошей назад не хочуть, хочуть давно обіцяне житло

Втім, кажуть вони, навіть якщо їм спроможуться віддати вкладені кошти, то гривня зразка 2007 року зовсім не та, що її осучаснена копія, яка «схудла» відтоді майже вшестеро. Тому люди мають намір дочекатись когось із міської влади, а то й самих представників забудовника – КП «Цивільжитлобуд». Учасники протестної акції сподіваються, що прибульці скажуть їм щось виразне з приводу ситуації, що склалася. Зрозуміло, вони хочуть гарантій від міської влади. Адже більше розраховувати їм немає на кого. Звісно в правовій державі розставити крапки над «і» мав би суд, але…

 

hm.oblast.online
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010