(044) 593-24-38

У Хмельницькому не залишилось жодного медичного закладу, в якому можна було б обстежити п’яних водіїв

29.10.2018

Щоб обстежити водіїв на вміст алкоголю в крові, поліцейські мусять везти їх за 15 кілометрів від обласного центру
Проблемі, що виникла з обстеженням громадян на предмет «алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння» була присвячена спільна оперативна нарада представників поліції та медиків, яка відбулася в обласному Департаменті охорони здоров’я – повідомляє прес-служба Хмельницького обласного Центру здоров’я.

Така ситуація виникла після того, як Хмельницький обласний наркологічний диспансер перейшов у підпорядкування обласної психіатричної лікарні №1, розташованої у селі Скаржниці. Причому, не тільки юридично, але й переселився туди з міста разом з усіма «пожитками».
Тепер везти на обстеження треба у «тридесяте царство»

Раніше всіх п’яничок звозили в наркодиспансер, і там робили їм аналізи. Тепер же, відповідного обладнання в обласному центрі не залишилось, все переїхало в Скаржинці, які розташовані за 15 кілометрів від Хмельницького.

Така ситуація вкрай ускладнює роботу поліцейським, які щодня мають «врожай» п’яничок за кермом. Та й поки їх туди довезеш, то половина градусів вивітриться по дорозі. Через це поліцейські просять Департамент охорони здоров’я посприяти в налагодженні такого контролю на території Хмельницького.

Учасники наради визначились і з орієнтовними місцями, де можна облаштувати такі пункти. Цілодобовий пост можна організувати  при відділенні екстреної невідкладної допомоги міської лікарні,  а також в обласному  Територіальному медичному об’єднанні МВС.


hm.oblast.online

Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010