(044) 593-24-38

Новий корпус обласної дитячої лікарні запрацює у 2021 році

19.10.2018

У серпні цього року стартувало будівництво сучасного лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні. Сьогодні, 19 жовтня, представники обласної влади взяли участь в урочистій церемонії закладання капсули під будівництвом з посланням для нащадків.

Спорудження у Хмельницькому сучасного лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні назріло вже давно. Нинішній медичний заклад вже застарів і не може надавати повного спектру послуг для лікування дітей. Зрушення відбулося минулого року, коли депутати обласної ради нарешті прийняли рішення про будівництво нового корпусу. А в березні цього року виділили 30 мільйонів гривень на початок спорудження медичного закладу. Крім того, ще 10 мільйонів гривень надійшло з Державного фонду регіонального розвитку.

Орієнтовна вартість спорудження нового корпусу дитячої лікарні із закупкою сучасного устаткування складає 340 мільйонів гривень. Здати його в експлуатацію планують наприкінці 2021 року.

“Через три роки ми бачитимемо восьмиповерхову будівлю, з’єднану теплим переходом з нинішнім корпусом дитячої лікарні. У новому корпусі будуть розгорнуті ліжка хірургічного і неонатального профілів, — розповідає головний лікар обласної дитячої лікарні Віра Руда. — З нинішньої лікарні переведемо два відділення: онкогематологічне та неврологічне з реабілітаційним центром. Крім того, тут розмістимо дві реанімації та сучасні лабораторії. Заклад буде забезпечено сучасним обладнанням, зокрема, магнітно-резонансним томографом”.

Будівництвом займається ТОВ “Будівельний Альянс Груп”. Наразі завершується етап заглиблення 570 паль, облаштування бетонних розтверок і монтаж першого наріжного фундаментного блоку.

Після урочистого закладення капсули з посланням для нащадків, будівництво освятив Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Української православної церкви Київського патріархату Антоній (Махота).

За словами Віри Рудої, нині також розробляється проектно-кошторисна документації для утеплення старого приміщення медичного закладу і зміни покрівлі з пласкої на шатрову.

Наразі у Хмельницькій обласній дитячі лікарні розгорнуто 230 ліжок за одинадцятьма профілями у семи відділеннях. Обласна консультативна поліклініка розрахована на 110 відвідувань за зміну.

 

Андрій ЯЩИШЕН
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010