(044) 593-24-38

Кожен десятий мешканець області – безробітний: проблемні питання підняли профспілки

09.10.2018

Всесвітній день дій за гідну працю та Міжнародний день боротьби з бідністю не оминув і Хмельницький. У  стінах Федерації професійних спілок нині провели обласні збори.

У сучасному світі в тому, аби не лише забезпечити, а й реалізувати себе, чи найважливішим чинником є працевлаштування. Це і стало першим питанням у порядку денному. Уявіть, за результатами досліджень, станом на 1 півріччя 2018-го у Хмельницькій області серед людей віком від 18 до 70 років кожен 10-й – безробітний.

Ще одним з найголовніших та найобговорюваніших питань  є  належна оплата праці. Статистика каже:  офіційна середня зарплатня в області – одна з найнижчих по Україні, ледь більше 7300 грн. Однак, якщо говорити відверто, отримують люди набагато менше.

Мова йшла й про тих, хто наповнює обласний бюджет. Голова Хмельницької ОДА  Вадим Лозовий каже: для того, аби щось змінилося на краще, кожен повинен почати з себе.

Врешті, дійшли висновку: для того, аби одних , так би мовити, не «грабували», а іншим платили гідно, потрібно навчитись співпрацювати. Тому що у нашій економічній системі, рівно як і у природі: сьогодні чогось не віддавши, завтра щось недоотримаєш.

 

33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010