(044) 593-24-38

Подекуди в Хмельницькому увімкнули тепло. Поки пощастило не всім

03.10.2018

У мерії кажуть, що опалювальний сезон розпочнеться, щойно настане відповідний температурний режим.

Теплопостачальні підприємства Хмельницького повністю готові до старту опалювального сезону. Це підтверджує заступник міського голови Анатолій Нестерук.

«Ми хоч сьогодні готові подавати тепло. Єдине, чого чекаємо, то це відповідногог температурного режиму - повітря протягом 3-х діб має бути нижчим +8 градусів. Вже сьогодні ми почали подавати тепло в стаціонарні відділення лікарень. На черзі - садочки. Наразі доручили міському Департаменту освіти та науки провести моніторинг у садочках та надати температурні показники. Якщо температура в групах опуститься до +18, ми розпочнемо і туди подавати тепло», - розповів Анатолій Макарович.

 

Однак, не все так гладко… Виявляється, станом на 1 жовтня, хмельничани заборгували за житлово-комунальні послуги 83 мільйони гривень. Лише комунальне підприємство «Південно-Західні тепломережі», яке надає тепло та гарячу воду 20 тисячам містян, недоотримало за надані послуги близько 10 мільйонів гривень.

«Технічно підприємство вже готове до опалювального сезону. Чекаємо лише розпорядження міського голови і відразу розпочнемо подавати тепло. Проблеми виникають лише з передоплатою за газ. Ми маємо внести за голубе паливо 90% вартості, але у підприємства цих коштів немає. В той час, хмельничани заборгували нам за послуги з теплопостачання та гарячої води близько 10 мільйонів гривень. Якби наші абоненти погасили заборгованість, підприємство б не мало проблем з газом», - прокоментував директор комунального підприємства «Південно-Західні тепломережі» Павло Взборський.

Виявляється, деякі хмельничани заборгували за тепло та гарячу воду, яку використали ще у 2017 році. Подекуди сума заборгованості у споживачів сягає 30 тисяч гривень.

«Хто має гроші – той не платить, а ті, що не мають – оформляють субсидії. Однак, у травні Уряд вніс деякі зміни, які вплинули на суттєве скорочення субсидіантів. Якщо минулої зими допомогу від держави отримувало 47 тисяч сімей у Хмельницькому, то наразі – це лише 10 тисяч сімей. З настанням опалювального сезону кількість субсидіантів зросте на 10-15 тисяч, але акої кількості, як минулої зими, не буде», - каже Анатолій Макарович.

 

ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010