(044) 593-24-38

Держава хоче “спихнути” майже 700 км доріг на місцеві бюджети Хмельниччини

27.09.2018

У Хмельницькій області 670,9 км територіальних автомобільних доріг загального користування державного значення будуть передані до доріг місцевого значення.

Таку інформацію “Незалежному громадському порталу” вдалося одержати з власних джерел.

До попереднього списку ввійшли дороги Чернелівка-Городок-Смотрич протяжністю 94,1 км, Хмельницький-Віньківці-Дашківці (63 км), Хмельницький-Волочиськ (59,5 км), Ярмолинці-Кам’янець-Подільський (55,1 км), Стара Синява-Вовковинці (48 км) та інші.

На рівні Кабміну передати ці дороги, які багато років не бачили суттєвого ремонту, пропонують місцевим бюджетам без додаткового фінансування.

Загалом, на сьогодні у Хмельницькій області нараховується 5087 км доріг місцевого значення.

Як відомо, Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді віднести 14 тисяч км доріг державного значення до доріг місцевого значення.

Відповідний проект закону № 9124 “про внесення змін до статті 8 Закону “Про автомобільні дороги” був зареєстрований в Раді 21 вересня 2018 року.

У пояснювальній записці уряд зазначає, що 14 тис. км територіальних автомобільних доріг загального користування державного значення не використовуються для транзитних перевезень і не відіграють істотної ролі у транспортному сполученні в цілому по країні, а фактично виконують ці функції на обласному рівні.

У зв’язку із зазначеним, пояснюють у Кабміні, виникла необхідність введення другого етапу децентралізації управління автомобільними дорогами загального користування, а саме: віднесення їх до місцевих.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010