(044) 593-24-38

Хмельницький витратить понад 10 мільйонів гривень, щоб стати центром туризму

26.09.2018

Працювати над цим активно почнуть уже з наступного року.

Хмельницький виграв грантові кошти на створення туристично-логістичного центру. Як кажуть у міській раді, активно працювати над цим почнуть уже з 2019 року, коли буде фінансування.

Уже є розпорядження Кабінету Міністрів про затвердження розподілу коштів на фінансування проектів регіонального розвитку. Серед проектів і Хмельницький, якому виділяють 10,2 мільйони гривень.

Відповідальними за реалізацію проекту є обласне управління культури та туризму, а головна його ціль – підвищити туристичний потенціал Хмельницького регіону із логістичнотуристичним центром у Хмельницькому шляхом створення інноваційних об’єктів туристичної інфраструктури.

«Ми хочемо залучити до себе туристів завдяки гарній інфраструктурі, сполученню, мережі готелів та ресторацій, чого не скажеш про найближчі міста нашої області. Натомість вони можуть запропонувати фортеці, замки, музеї. Тому ми пропонуємо: приїздіть до Хмельницького, залишайтеся у нас на ніч, і скористайтеся цікавими маршрутами в області. Саме таку концепцію ми подавали на конкурс», – каже директорка Агенції розвитку Хмельницького Леся Герасимчук.

Проект буде передбачати низку заходів, від створення інформаційно-туристичного центру, де кожен гість міста зможе отримати інформацію, до навчання працівників та встановлення інтерактивних туристичних інформерів.

Планують також створити сайт, на кому розміщувати мапи усіх важливих туристичних місць та маршрутів. Варто також зазначити, що акцент у Хмельницькому планують зробити саме на гастро- та подієвий туризм, бо як зізнаються у міській раді, замків і фортець запропонувати не можуть.

«Ми плануємо співпрацювати з основними гравцями туристичної сфери, будемо організовувати конференції тематичні, навчання та інші заходи, щоб разом працювати на розвиток», – каже Леся Герасимчук.

Поки що відомо, що інформаційний центр буде окремим модульним приміщенням в центрі міста, але де саме ще визначаються. А ось планований сайт із туристичною інформацією буде частиною проекту My Sity, який нещодавно презентували.

У майбутньому планується, що центр сам на себе частину коштів зароблятиме продажем сувенірів, туристичних карт та іншої продукції і послуг.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010