(044) 593-24-38

Хмельничанин пропонує перенести День міста Хмельницького на травень-червень

25.09.2018

На День міста зазвичай холодно і волого, адже цьому сприяє осінній вересень

Відомий хмельницький блогер Андрій Попик на своїй сторінці у Фейсбуці пригадав, як рівно рік тому написав пост, про ідею перенести святкування Дня міста з кінця вересня на теплу пору (травень-червень), бо все одно це умовна дата ні до чого у нас не прив’язана, а з самого дитинства згадую що кожного року у нас на день міста лютий холод і дощі.

День міста можна святкувати влітку

“Ми викидаємо сотні тисяч гривень на святкування, співаків, концерти. А потім сидимо вдома, або з парасольками слухаємо ONUKA під лютий холод (як минулого року). Тоді дехто скептично до цього ставився, але цього року синоптик знову обіцяє дощ на суботу 29 і температуру порядка +10 і ми знову не будемо мокнути та мерзнути (чи сидіти вдома)”, – йдеться у дописі.

То ж хто бажає святкування Дня Хмельницького перенести на теплу пору року, можуть підтримати креативну ідею. 

 

hm.oblast.online
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010