(044) 593-24-38

На Хмельниччині перші сімейні молочні ферми – старт закладено

24.09.2018

На такому сучасному устаткуванні якість молока зростає у рази. І саме за це готові платити гроші молокозаводи. Розвиток власної молочної ферми родині Юрчуків з села Топори Ізяславського району запропонувала компанія ТОВ «УкрМілкІнвест» і кластер «Натуральне молоко». Саме з їхньої легкої руки родина закупила корови та за фінансової підтримки агропідприємства облаштували приміщення новим та багатофункціональним устаткуванням.

Фундамент нового хліва зводили самостійно «з нуля». Досі їхні сім корівок «мешкали» у маленькому приміщенні. Але коли родина вирішила розпочати власну справу, у корівнику – поповнення.

Погодьтеся, масштаби вражають. Бо досі ми звикли бачити декілька тварин у тісному темному хліві.

Товариство «УкрМілкІнвест»на Хмельниччині відкрило вже дві сімейні молочні ферми. Обидві – в Ізяславському районі. На майбутнє планують саме у нашій області розвинути ще чотири такі ж. Але на цьому не зупиняться:заснування двохсот сількогосподарських підприємств подібного типу по всій Україні– у найближчих планах.

Іван Паньків, директор Львівської аграрної дорадчої служби, Президент Національної асоціації дорадчих служб України, представник Уряду Канади

За словами представників фірми УкрМілкІнвест,головне бажання людей – працювати на власне молочне підприємство. А от в реалізації проекту уже допоможуть їхні фахівці.
Максим Швець, керівник проекту сімейних молочних ферм ТОВ «УкрМілкІнвест» у Хмельницькій області

УкрМілкІнвест також буде відкривати нетельне господарство. Адже агропідприємство має багаторічний досвід вирощування племінної худоби з високоякісним надоєм. Для невеличкої молочної ферми тут готові запропонувати декілька проектів – і все заради створення та розвитку власного сімейного бізнесу.

Світанок цієї сім’ї розпочався вдало та перспективно. Але щоб отримувати прибуток, варто стати і фахівцем у молочному бізнесі. Родина Юрчуків нині отримала такий досвід. Представники УкрМілкІнвесту зібрали за «круглим столом» громаду, владу та підприємців-молочників. Діляться напрацюваннями Рівненської області. Бо ж тут активно функціонують та розвиваються сімейні молочні ферми, підтримані агропідприємством, і надалі навіть створюються кооперативи.

Сімейні молочні ферми – не фантастика, а реальна справа. За бажання з маленького хліва можна розвинути ось такі масштаби. У цьому вже на власному досвіді переконалися дві родини з Хмельниччини.


33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010