(044) 593-24-38

Жителі Хмельниччині тепер зможуть відпрацювати свої комунальні борги “натурою”

18.09.2018

Відпрацювати можна буде лише те, що заборговано перед ОСББ
Уряд затвердив новий порядок погашення боргів перед ОСББ – інформує інформаційне агентство minprom.ua.
Борг перед ОСББ можна буде відштукатурити, відфарбувати і відремонтувати

Відтепер суму, яку мешканці квартири заборгували перед ОСББ, можна буде не повертати «живими» грішми, а відпрацювати її, виконавши роботу з благоустрою будинку або прилеглої території. Для цього досить укласти угоду про таке відпрацювання між правлінням ОСББ та боржником. Вартість робіт, які мають бути виконані, не повинна перевищувати вартості заборгованого.

Раніше такий механізм повернення боргу теж був теоретично можливий. Однак, на практиці ним користувались нечасто, адже для того, щоб його застосувати потрібне було рішення загальних зборів колективу співвласників по кожному окремому боржнику. Тепер же такі питання може вирішувати правління ОСББ.

Хоча й у нового механізму є своя «ахіллесова п’ята». Розрахунки натурою не передбачають сплати податків. Тож, ОСББ, яка скористається таким механізмом, можуть виникнути проблеми із податковою. Або є ОСББ доведеться самій платити пакти за боржника зі спільної кишені співвласників. І все ж, це – певний вихід для тих, у кого дуже скрутно з грошима.

На жаль, такий механізм можна буде застосувати лише у взаєминах з ОСББ. З іншими комунальними службами такий номер не пройде і всі борги доведеться повертати грошима.


hm.oblast.online
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010