(044) 593-24-38

Ех, заживемо! Вже з наступного року жителі Хмельниччини отримуватимуть більшу «мінімалку»

10.09.2018

З 1 січня розмір мінімальної зарплати в Україні має бути 4170 гривень

Таку оптимістичну заяву зробив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час своєї поїздки до наших сусідів, на Вінничину.

Прем’єр запевняє, що такий розмір мінімальної платні закладений у проекті державного бюджету, який вже буквально днями має надійти на розгляд парламенту. Відповідно, до такого розміру мінімалки має бути «прив’язана» й решта зарплат.

Водночас, у Федерації профспілок України заявляють, що, зважаючи на цінову ситуацію в країні, розмір мінімальної зарплати має бути, принаймні, в 1,85 рази більшим – інформує медіа-ресурс «Минпром» із посиланням на Федерацію профспілок України.

Профспілки кажуть, що розмір прожиткового мінімуму штучно занижений

Такий свій меседж профспілки пояснюють тим, що розмір мінімальної зарплатні не повинен бути нижчим за прожитковий мінімум. А його-то якраз штучно занижують. За підрахунками профспілок, реальний прожитковий мінімум має бути вищим більше, ніж удвічі, ніж той, який є на сьогодні. Відповідно до їхніх розрахунків, його розмір для працездатних осіб з 1 січня наступного року має становити 5200 гривень, а розмір мінімальної зарплати – 7700.

Втім, навряд чи профспілкам вдасться втілити свою позицію у конкретні цифри бюджету. Хоча, все залежить від інфляції. Якщо вона вийде з-під контролю, то розмір мінімалки може стати й вищим, ніж пропонують захисники трудящих. Хоча, навряд чи нам усім від того стане легше жити.

Нагадаємо, вже невдовзі українцям обіцяють нову ціну на газ.

А ще, тих, хто роками перебуває в статусі безробітного, позбавлятимуть житлових субсидій.

 

hm.oblast.online
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010