(044) 593-24-38

Проект не на один мільйон: русло Південного Бугу стає схожим на справжню річку

05.09.2018

Гарну новину для хмельничан, які уже втомилися вимагати у влади порятунку річки, повідомив сам градоначальник у соцмережах. Цитуємо: «Рухаємося від дамби цукрового заводу до вулиці Бандери».

Новина потішила і навіть ошелешила, самі містяни вже й не сподівалися на диво. Річка роками волає про допомогу і має цілий букет хвороб. Тож відкладати у довгу шухляду уже не було сенсу.

Підрядник має розчистити русло від намулу та завалів. Ділянка сягає майже 4 кілометрів, а ціна питання – 2,5 мільйони. Після «великого ремонту», а інакше це не назвеш, річка стане придатною для плавання і рибного лову.

У тихому болоті не лише чорти водяться. На розчищенні задіяна спецтехніка – гусеничні екскаватори. Робітники вже двічі «грузли» у багні. А те, що знаходять на дні, взагалі вражає – ящик гранат, протитанкова міна, торби із втопленими тваринами, шини, зміїні кубла.

Наразі підрядник розчистив приблизно 10% водойми. Добряче гальмують процес небезпечні знахідки. Тому плече до плеча працюють разом із надзвичайниками.

 

33tv.com.ua

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010