(044) 593-24-38

Лозовий відновив обласний департамент екогології, ліквідований попередником

04.09.2018

Голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий 3 вересня підписав розпорядження про створення департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Про це він повідомив під час свого звіту, присвяченого 100 днів роботи.

“Я вважаю помилкою його ліквідацію (департаменту екології – НГП)”, – зазначив очільник області.

За його словами, наразі ключової проблемою залишається екологічна ситуацію довкола річки Хомора, в яку здійснюються викиди Понінківською картонно-паперовою фабрикою.

Як писав НГП, 20 вересня 2017 року голова ОДА Олександр Корнійчук підписав розпорядження про оптимізацію структури обласної державної адміністрації. Згідно з ним, було ліквідовано департамент екології та природних ресурсів з передачею відповідних функцій обласному департаменту агропромислового розвитку.

Міністр екології України Остап Семерак назвав рішення Корнійчука “горе-ініціативою” і пообіцяв підіймати це питання перед урядом.

У результаті кадрової пертрубації крісла начальника директора депаратаменту екології позбувся Сергій Вавринчук. Наразі він програв два суди і подав касаційну скаргу.


ngp-ua.info

 
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010