(044) 593-24-38

У Чорному Острові почали проводити археологічні дослідження. Що шукають?

15.08.2018

Про початок проведення досліджень повідомили місцеві краєзнавці.

Археологічні дослідження у Чорном Острові проводяться вперше, повідомив завідувач відділом охорони пам’яток історії у Хмельницькій області Сергій Шпаковський на своїй сторінці у Фейсбук.

"Археологічні досліджння, які проводяться вперше в історії цього історичного селища, розкриють таємниці місцезнаходження пізньосередньовічного замчища, втраченої історичної забудови, а також поповнять знайденими археологічними артефактами фонди місцевого музею", - написав Сергій Шпаковський.

Чорний Острів, за його словами, має "багатющу" історію, пов'язану з відомими історичними постатями польського роду Пшездецьких, італійського художника Матео Бачеллі, композитора Ференца Ліста, байкаря Леоніда Глібова, Української революції 1917-1921 рр...

Краєзнавці сподіваються, що за допомогою археологічних та архівних досліджень суттєво доповнити білі плями в історії Чорного Острова.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010