(044) 593-24-38

Варто знати: експерти прогнозують жителям Хмельниччини зростання ціни на хліб та зменшення вартості олії

10.08.2018

На вартість основних харчових продуктів впливатиме не лише здешевлення гривні, але й зібраний урожай
Незважаючи на погодні гойдалки, що розхитували нерви аграрників ще від початку весни, цьогорічний врожай зернових в Україні очікується непоганий – десь на рівні 23 мільйонів тонн. Для порівняння: торік зібрали ненабагато більше – 26 мільйонів. Однак, в Європі ситуація нинішнього року значно гірша. Через це зовнішньоторговельні ціни на зерно будуть набагато вищими. А наші виробники хліба купують зерно за світовими цінами, хоч і на внутрішньому ринку. Отож, експерти прогнозують, що до кінця 2018 року вартість соціальних сортів хліба може зрости на 8%.

Відчутно подорожчає й борщовий набір, особливо в його овочевій частині. Щоправда, в серпні, припускають знавці ринку, ціна на нього дещо впаде. Адже на ринок масово піде новий зібраний врожай. Та вже з вересня овочі закладуть на зберігання до сховищ, і їхня вартість відразу поповзе вгору. Тобто, вже до середині жовтня вони можуть подорожчати десь на третину. Хоча, з урахуванням прогнозованого серпневого 20-відсоткового здешевлення, осінній стрибок буде не таким відчутним.

От що має здешевшати, обіцяють експерти, то це олія. Три місяці тому її вартість на вітчизняному ринку  зросла на півтори-дві гривні. Зросла абсолютно необґрунтовано, адже на світовому ринку ніяких зрушень в її ціні не спостерігалось. Тобто, це – у чистому виді плід змови українських постачальників. Однак, тепер за олійних монополістів не на жарт узявся Антимонопольний комітет України. І тому вони будуть змушені опустити ціну на цей продукт хоча б на гривню.

Водночас, хоч і Хмельниччина традиційно – цукровий край, жителям області не варто сподіватись на осіннє здешевлення цукру. Навпаки, цукор із нового врожаю буде дорожчим за той, що є нині, кажуть експерти. Тим більше, що восени традиційно зростає на нього попит. Тож варто чекати, що цінники зростуть десь на 15%.


hm.oblast.online
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010