(044) 593-24-38

Померла, то померла: на Хмельниччині держава забирає собі майно, на яке не знайшлося спадкоємців

08.08.2018

Прокуратура Хмельниччини впритул зайнялась не успадкованим майном померлих громадян
За втручання Городоцької місцевої прокуратури територіальним громадам уже передали у власність майно і землю на суму понад півмільйона гривень. Це вдалося зробити за рахунок спадщини, яка вважається відмерлою. Адже законом дається лише шестимісячний термін для того, аби знайшлися всі претенденти на спадок померлої людини та пред’явили свої права на нього.

Якщо за півроку спадкоємців не виявлено, то нічийна власність переходить у розпорядження територіальної громади. Хоча, далеко не всі місцеві ради готові цим займатись через марудність цієї процедури.

Отож, Городоцька місцева прокуратура при перевірці виявила низку таких фактів і вирішила відновити законність щодо нічийного майна. Цьогоріч прокуратура подала 6 позовних заяв щодо визнання спадщини відумерлою. Частина з цих заяв вже розглянута та задоволена судом. Таким чином, у власність громад вдалося повернути майно сумарною вартістю понад півмільйона гривень.

Найбільш «тлустий» шматок випав Волочиській міській громаді, яка одержала у спадок житловий будинок вартістю 280 тисяч гривень. Щоправда, будинок заповідався іншому спадкоємцю. Ще в 1990 році його власниця склала заповіт на свого сина. Однак, син помер раніше за неї, а інших спадкоємців не залишилось. Так будинок перейшов у власність міста.

Крім того, за позовами прокуратури цьогоріч перейшли у власність громад земельні наділи сумарною площею 6 з половиною гектарів та ще один будинок вартістю 85 тисяч гривень.


hm.oblast.online

Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010