(044) 593-24-38

Великий переполох на ринку нерухомості Хмельницького

26.07.2018

Вже тиждень ринок вторинної нерухомості Хмельницького не може оговтатися після змін, пов’язаних із її оцінкою. Справа в тому, що раніше перед продажем квартири можна було її оцінювати в 1000 грн. за квадратний метр. А, починаючи із 18 липня, квартири в Хмельницькому вже оцінюються від 7500 до 12000 грн. за квадрат в залежності від місця розташування.

Особливо прикро тим учасникам ринку, хто вже уклав завдаток на квартиру, очікуючи, приміром, що заплатить 3000 грн. податків, а доведеться заплатити 36000 грн. Сама вартість оцінки виросла більш ніж вдвічі. Замовити її зараз досить проблематично, але це, скоріш за все, тимчасова проблема.
Таким чином, продаж квартир на вторинному ринку Хмельницького зараз загальмував. Особливо складно буде продавати квартиру, яка у власності менше трьох років ( це не стосується спадщини). Бо по таких угодах потрібно буде заплатити 8,5% від вартості (а це може бути і 12000 грн. за квадрат).

Це стало одним із факторів того, що багато ріелторів і покупців квартир знову звернули свою увагу на забудовників.

Останнім часом квартири від забудовників менше користувалися попитом, бо на ринку було багато квартир у зданих будинках із документами по такій же ціні, але без жодного ризику і затримкою по часу. Але зараз ситуація змінилася. Якщо продавець квартири в новобудові вже оформив на себе свідоцтво про право власності, то він вимушений буде сплатити державі 8,5% від вартості квартири, або чекати 3 роки.

Іншим сприятливим фактором щодо купівлі квартири напряму у забудовника став ріст курсу долара. За останніх 15 днів від виріс із 26,0 до 26,6 (станом на 25 липня). Забудовники продають квартири в гривнях, а більшість покупців тримає гроші в доларах і обмінює їх на гривні перед самою покупкою. Відповідно, покупець лише на курсі може виграти декілька сотень доларів, а то й більше.

Так як у багатьох забудовників останнім часом було мало продажів, то поки що ціну вони ще не піднімали і хочуть запастися грішми від збільшення продажів. Але маю точну інформацію, що мінімум 1 забудовник вже в серпні підніматиме ціну на всі свої квартири.

Зважаючи на вищесказане, можу впевнено стверджувати, що саме зараз дуже сприятливий період для купівлі нерухомості від забудовника!Олександр Романюк – спеціально для «Незалежного громадського порталу»


Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010