(044) 593-24-38

Замість річки – бруд, а дихати потрібно смогом: жителі Красилівщини приїхали на мітинг

16.07.2018

Забруднені водойми, згинувша риба та саджа в повітрі – екологічні проблеми вже наболіли жителям Хмельницької області. На Красилівщині люди страждають від жахливого смороду з річки Случ, яка від скидів нечистот навіть вже вкрилась плівкою. Не краща ситуація і в населених пунктах довкола Понінківської картонно-паперової фабрики: у тамтешні водойми місцевих не заженеш навіть у найлютішу спеку, а риба вже давно сплила черевом доверху. Люди не можуть так жити далі, тому вийшли на протест, аби бути почутими.

Проблема, яка тече за течією по р. Случ, впадає і в таку ж забруднену Хомору. Остання страждає від місцевого підприємства, яке через несправні очисні споруди десятками тонн скидає відходи прямісінько у річку.

Громада знайшла підтримку у небайдужих. Тепер спільно, всі разом, планують йти до мети з гаслом «Врятуймо наші річки».

Не зупиняться, доки ситуацію не виправлять! Якщо усе залишить без змін, кажуть, поїдуть до столиці. Обіцяють долучитися до мітингу як жителі Хмельницької, так і Житомирської області.

Екологічна біда в області – проблема для всієї України. Нечистоти, викинуті у воду в Красилові, попливуть і у Хомору, і далі, несучи шкоду іншим територіям. І якщо не виправити ситуацію – природа відплатить людям тією ж монетою.


33tv.com.uaПрезидент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010