(044) 593-24-38

«Хмельницькобленерго» розділиться на дві компанії: що слід знати побутовим та юридичним споживачам

10.07.2018

Монополії залишаються в минулому. Дата 11 червня 2018 року стала вагомою для усієї енергетичної галузі України. Адже саме цього числа вступив у дію закон України «Про ринок електричної енергії», що був прийнятий Верховної Радою 2 роки тому.

Якщо починати із найпростішого, то відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії  побутовий споживач електроенергії відтепер має передавати показники лічильника у перші 4 дні наступного місяця. Нагадаємо, донедавна термін варіювався в проміжку 2 останніх робочих дні до кінця місяця та 3 перших дні наступного.

Окрім того, процедура відключення значно скоротилася. Тому наполегливо радять розраховуватись вчасно. Але найбільш складним для розуміння і досі залишається розділення енергопостачальних компаній. Ми спробуємо пояснити.

Що мається на увазі? Такі компанії, як АТ «Хмельницькобленерго» по усій Україні будуть розділені на 2 компанії. Якщо мова йде про нашу область, то перша установа із колишньою назвою – АТ «Хмельницькобленерго» – займатиметься виключно обслуговуванням електричних мереж та підстанцій, фактично розподілом електричної енергії. Друга, ТОВ «Хмельницькенергозбут», у свою чергу, буде займатися постачанням електричної енергії споживачам. До речі, 14 червня остання отримала відповідну ліцензію.

Новостворена компанія, згідно із законом, зобов’язується здійснювати постачання побутовим споживачам, тобто населенню, та малим непобутовим споживачам – вони під’єднанні на напрузі не більш ніж 0,4 кВ. Усі інші юридичні споживачів зможуть до 11 грудня самостійно обрати, так би мовити, «свою» компанію. І їм радять таки зробити цей вибір, аби уникнути непорозумінь у майбутньому.

Сподіваються, що до такого не дійде, і усі свідомо та відповідально підійдуть до вирішення цього питання. Якщо говорити про простих подолян, тобто побутових споживачів, то зміни вони помітять із грудня місяця – у платіжках. Адже саме тоді фактично відбудеться розділення оплати за використання електричної енергії. Вартість, по факту, не зміниться – просто ціна складатиметься із двох частин.

Усі сервісні центри і надалі будуть виконувати свої функції на уже звичних місцях. Те ж стосується і кол-центру. Щоправда, із часом може з’явитися ще один, але про це вже повідомлять згодом. Врешті, в світлі останніх подій, радимо усім слідкувати за новинами на офіційному сайті АТ «Хмельницькобленерго».


33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010