(044) 593-24-38

У Хмельницькому оштрафували ЖБК на 300 000 гривень

03.07.2018

Кооператив порушив термін здачі будинку в експлуатацію та заплатить за це значну суму
За порушення строків здачі багатоповерхівки пайовику заплятять компенсацію, передає Depo.Хмельницький, за інформацією прес-служба Апеляційного суду області.

Таке рішення Хмельницького міськрайонного суду 27 червня підтримала апеляційна інстанція. Суди дійшли висновку, що житлово-будівельний кооператив не виконав умови договору й порушив строк здачі будинку в експлуатацію. Тому останній має сплатити позивачці пеню в сумі 300 000 грн.

Як встановив суд, жінка вступила до кооперативу, щоб придбати трикімнатну квартиру в багатоповерхівці у Хмельницькому. Вона повністю сплатила свій пайовий внесок, однак ЖБК в обумовлені строки будинок в експлуатацію не здав.

Договір передбачав, що у випадку прострочення здачі будинку більше ніж на 90 днів кооператив на вимогу пайовика повинен сплати йому пеню в розмірі 0,1% від суми сплаченого внеску за кожен день прострочення. Врахувавши це, суд позов задовольнив.

Рішення набрали законної сили.


khm.depo.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010