(044) 593-24-38

Будівельна афера: багатоповерхівку у центрі Хмельницькому здали в експлуатацію лише на папері

20.06.2018

Власників квартир не пускають до придбаних багато років тому "квадратів".

18 червня, біля скандального будівництва на розі вулиць Подільської та Грушевського, що в обласному центрі, відбулися збори власників квадратних метрів. Господарі елітного житла і комерційних площ запросили на зустріч міську владу, яку просили допомогти розібратись у справі скандального будівництва п'ятнадцятирічної давності.

Житловий будинок за адресою Подільська, 58, який 15 років тому почало будувати ЗАТ «Октант» ще у 2015 році, здали в експлуатацію, проте досі там так ніхто й не оселився. Окрім того, замість дитячого майданчика в дворі будинку з’явилась чотирьохповерхова добудова.

Вся історія будівництва елітного будинку з приміщеннями під магазини та підземною автостоянкою пов'язана із судовими процесами. Неодноразово міська влада ініціювала його знесення, як незаконної забудови, проте всі ці рішення оскаржувались забудовником та скасовувались. Згодом будинок передали інвесторам, тобто тим людям, хто заплатив за нього гроші будівельній компанії. Вони в свою чергу створили ЖБК «Подільський край», яку тоді очолив Михайло Бейлик.

Навесні 2016 пан Михайло запевняв, що до кінця року будинок мав повноцінно функціонувати. Минуло два роки, проте справа далі не посунулась, хіба запрацювали кілька комерційних приміщень на першому поверсі. Цьогоріч голову правління ЖБК знову переобрали, через те, що до пана Бейлика у співвласників виникло чимало питань.
«Ми хочемо зрушити ситуацію з місця і вирішити питання з аудитом, бо за п’ять років головування Михайла Леонідовича не було жодного публічного річного звіту, - каже нинішня голова правління ЖБК “Подільський край” Людмила Романюк. - Але наразі зробити цього не можемо, бо нам не передали печатки і документів. На банківських рахунках кооперативу маємо нулі. У нас є лише декларація по здачі будинку від 2015 року і згідно з якою в будинку є всі комунікації».

За словами пані Людмили, власників квадратних метрів не впускають всередину багатоповерхівки. Двері відкривають незнайомі люди лише після виклику поліції. Голова правління каже, що директор будівництва пояснив це тим, що йдуть будівельні роботи на об’єкті. Обурюється, адже згідно з паперами всі будівельні роботи завершені ще в 2015 році і будинок зданий в експлуатацію.
«У нас є декларація про здачу цього будинку, де вказано, що під'єднали світло, воду, працює ліфт. Але те, що є насправді, зовсім не відповідає інформації на папері. Кооператив звернувся до міської влади, аби вона стала арбітром у цій справі і створила робочу групу, яка перевірить правомірність декларації 2015 року. Неодноразово інвестори звертались до правоохоронців, хочемо щоб вони прозвітували на сесії про виконані роботи у цій справі. Окрім того, на ділянці з'явилась чотирьохповерхова добудова, на яку теж немає документальних підстав», - каже Людмила Олександрівна.

Як повідомив директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич, департамент неодноразово звертався до Державної архітектурно-будівельно інспекції (далі ДАБІ) з проханням надати інформацію про добудови будинку на Подільській, 58. Проте точної відповіді жодного разу не отримали.
«Департаменту надали інформацію лише про те, що будинок зданий в експлуатацію. Про ніякі добудови мова не ішла. Ми маємо не одну відповідь від ДАБІ, проте заходів ніяких щодо об'єкта вчинено не було. Запустилась тільки комерція на першому поверсі. Всі інші приміщення в підвішеному стані і це дійсно проблема, бо у 2015 році хтось таки зареєстрував цю декларацію», - каже Олександр Чорнієвич.

Він додає, що міська рада скасовувала рішення про будівництво багатоповерхівки, але його поновлювали. Посадовець радить домогтися проведення повної інвентаризації і після того, працювати далі над узаконенням будинку.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010