(044) 593-24-38

На Хмельниччині селяни можуть отримати по дві з половиною тисячі гривень дотації на кожну телячу голову

19.06.2018

Для того, щоб одержати допомогу з бюджету треба пред’явити паспорти – свій і телячий, а також деякі інші документи
Мінагрополітики вже розподілило 6,7 мільйона гривень на дотації фізичним особам для вирощування великої рогатої худоби. Хмельницькій області дісталось від цієї суми трохи більше 110 тисяч гривень.

Чим довше триватиме утримання молодняку, тим більшою може бути сума державної допомоги. Максимальний її поріг обмежений 2500 гривнями. Але цю суму не дадуть одноразово, її виплачуватимуть частинами, по мірі «дорослішання» утримуваних телят.

Отож, дотримавши теля до 5 місяців, селянин може одержати за нього 300 гривень допомоги. Ще 700 гривень додасться до цієї суми, якщо телятко додасть у віці ще 4 місяці. І нарешті останній, півтора тисячний транш, одержить той власник, який плекатиме свою худобину до 13 місяців.

Звісно ж, аби кому та аби за що грошей не дадуть. Щоб претендувати на дотацію, треба підготувати кілька документів. По-перше, треба зареєструвати новонароджене (або куплене) теля, щоб отримати на нього паспорт. Треба також подбати про ветеринарну картку для тварини, яку має видати ветеринарна служба. Крім того, слід відкрити в банку спеціальний рахунок для надходження дотаційних коштів. І лише тоді, прихопивши ще й власний паспорт і свій ідентифікаційний код, варто звертатись до держави по допомогу.

Незважаючи на «тернистість» такого шляху, в області вже є 65 заявників, які його пройшли і незабаром мають почати одержувати дотації.


hm.oblast.online

Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010