(044) 593-24-38

«Хмельницькгаз» виграв суд в уряду. За «блакитне паливо» доведеться платити більше?

18.06.2018

З’явилося рішення Окружного адміністративного суду Києва.

Якщо рішення суду набере законної сили, то… громадянам, в яких немає лічильників на газ, доведеться платити більше, ніж нині, оскільки нормативи споживання газу збільшаться. Точніше, їх повернуть до рівня, який змінили в березні 2016 року.

Як зазначено в Єдиному реєстрі судових рішень, столичний суд розглядав позов «Хмельницькгазу» до Кабінету Міністрів України, в якому позивач просив скасувати деяки пункти двох постанов уряду за 2016 року за №№ 203, 204. У частині перегляду норм споживання газу абонентами, в яких немає приладів обліку газу. «В обґрунтування своїх позовних вимог Позивач вказує, що норми споживання природного газу затверджені Постановою-1 (№ 203 – прим.авт) є суттєво заниженими, що штучно призводить до додаткового фінансового навантаження на Позивача та є передумовою для виникнення збитків, оскільки різниця між фактично спожитими обсягами газу споживачами необладнаними лічильниками газу та нормами споживання газу розцінюється як втрати в газорозподільних мережах, що повинні компенсуватись за рахунок газорозподільного підприємства», - йдеться в рішенні.

У підсумку, суд задовільнив позов «Хмельницькгазу». І, якщо рішення набере законної сили, то…норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання дорівнюватиме 9,8 куб. м/міс. на одну людину (нині 3,3 куб. м.). Для абонентів із плитою і без центрального гарячого водопостачання - 18,3 куб. м. (нині 5,4 куб.м.) за людину, а з плитою та водонагрівачем - 23,6 куб.м. (нині 10,5 куб.м.).

Зазначимо, що Кабінет Міністрів України може оскаржити це рішення в суді вищої інстанції.


ye.ua

Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010