(044) 593-24-38

Єдина в Україні, третя в Європі та 5 у світі – в Кам’янці-Подільському будується теплоелектростанція

17.05.2018

Мільйони збережених гривень та стабільне опалення в оселях – новітня теплоелектростанція невдовзі запрацює в Кам’янці-Подільському. Будівництво комплексу почалося ще в 2015 році й вартує 9 мільйонів 600 тисяч доларів.  Кошти взяли в кредит у Світового банку під 0,01 % річних.  Потужність ТЕС вражає, адже станція видаватиме 45 мВт теплової та 4 мВт електричної енергії.

Особливість ТЕС полягає в тому, що як вид палива використовуватимуть не газ, а все, що «палає»: в основному, це солом’яні пелети, кукурудзяні качани та дерев’яні щепи. Робота станції виглядає так: йде подача палива до котла, після того, як усе перегорить, відбувається підігрів води, яка, відповідно, й подаватиметься в оселі кам’янчан. Система здається доволі простою, проте, як виявилося, працювати з нею дуже складно. Відповідно, більша частина роботи – автоматизована.

Для того, аби станція працювала, наймуть 28 людей. Й, звісно, ґрунтовно підготують до роботи. Наразі ж над створенням ТЕС трудяться фахівці з 9 країн Європи.

Згідно з підрахунками, станція «окупить себе» уже через 5 років. Що стосується вартості опалення для населення – над цим все ще міркують. Проте запевнили, що ціна або не зміниться, або стане навіть дещо меншою. Проте точно не здорожчає. З 15 червня цього почнуть тестувати станцію і уже 3 липня – запустять роботу. Таким чином, завдяки такій «обновці» кам’янчани мають можливість стати енергонезалежними та, відповідно, значно зекономити.


33tv.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010