(044) 593-24-38

Ні» виборам за законом Януковича: у Хмельницькому відбулась акція на підтримку виборчої реформи

15.05.2018

Подібна акція відбувається по всій країні.

Сьогодні, 15 травня, у Хмельницькому на Майдані Незалежності забралися міські активісти та члени політичних партій на знак підтримки нової виборчої реформи. Подібні акції відбуваються по всі території Україні, а за кілька днів дістануться столиці, де під стінами парламенту громадяни вимагатимуть скасувати виборчий закон Януковича та ухвалити Виборчий кодекс, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Щоб продемонструвати, як наразі відбуваються вибори, активісти взяли на акцію чорний пакет – символ голосування за закритими списками. Кожен з нього міг витягнути картку із зображення кошеняти – це, те що ми отримуємо в результаті голосувань за виборчими законами Януковича.

«Зараз ми бачимо тільки кілька людей на початку списку. Серед яких як правило, людина відома і впізнавана. А15 і 20 ідуть люди, які часто ідуть просто заробляти гроші, а не займатися політикою. Це одна із найбільших вад чинного закону прийнятого за часів Януковича. Ми сьогодні зібралися тут з різними політичним партіями, які підтримують новий Виборчий кодекс з регіональними списками», - розповідає координатор ГО “Центр UA” в Хмельницькій області Олег Черненко.
За його словами, вірогідність прийняття цього кодексу є. Адже Коаліційну Угоду підписали 302 народних депутати. У ній йдеться і про відкриті виборчі списки. Важливо підтримати нові виборчі правила заздалегідь.

«Завжди виборчий закон змінюють перед самими виборами. Він завжди трохи складний. Але якщо це буле завчасно, то можна провести навчання громадян і виборчих комісій», - додає Олег Черненко

Думки активіста розділяє і заступник голови Хмельницької міської виборчої комісії Віталій Швед. Каже, Закон мають прийняти завчасно, щоб люди, а особливо члени дільничих комісій мали можливість його вивчити.
«Виборчий кодекс - це не погана ідея, бо вона узагальнить всі правила на всіх виборах – президентських, парламентських, місцевих. Є певні недоречності в різних законах. Політичну складову мені не дуже хочеться оцінювати, бо враховуючи ту кількість правок, які невідомо який документ матимемо на виході. А те що зміни потрібні, то, мабуть, так», - зазначає Віталій Борисович.

Проголосувати за нову виборчу реформу та ухвалити Виборчий кодекс Верховна Рада має до кінця липня. Дослухаються народні обранці до побажань українців – покаже час.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010