(044) 593-24-38

Хмельниччиною продовжує ширитися кір

15.05.2018

Щотижня кором інфікується близько 30 жителів області.

На Хмельниччині фіксують нові випадки захворювання на кір. Наразі кількість хворих з початку року сягнула 271 осіб. При чому, що за аналогічний період минулого року не було зафіксовано жодного випадку. Про це повідомляє епідеміолог обласного лабораторного центру МОЗ України Лариса Калінер.

Так, за останні два тижні за медичною допомогою звернулось понад 65 хворих на кір.

«В області розпочався черговий періодичний підйом захворюваності на кір. Показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 21,1, що відповідає високому рівню інтенсивності епідпроцесу», - каже медик.

Захворюваність поширилась по всіх регіонах області, окрім Новоушицького району. Найбільше хворих на кір є в Старосинявському, Волочиському, Деражнянському та Полонському районах, де показники захворюваності перевищують середньообласний в 2,5-3,2 раза.

«Якщо у січні, лютому, березні було виявлено 31, 77 та 41 хворих на кір відповідно, то в квітні вже зафіксовано 122 випадки цієї хвороби. Середньотижнева захворюваність: у січні – 8 випадків, у лютому – 19 випадків, у березні – 10 випадків, у квітні – 30 випадків. Ці цифри свідчать про те, що кір ще не відступає», - зауважує Лариса Калінер.

Медик каже, що масштаби поширення кору залежить від кількості вакцинованих. Серед 271 захворілих, лише 116 осіб були щеплені.

«В області достатньо вакцини проти кору, паротиту та краснухи. Хоча на початок березня в нас було лише 30 відсотків від річної потреби вакцини «Пріорікс». На початку травня наша область отримала ще майже 33 тисячі доз КПК. Цього повинно вистачити до кінця року», - каже головний епідеміолог області Олександр Мирний.

До речі, за інформацією МОЗ, найбільше хворих на кір фіксується в Івано-Франківській (2083), Закарпатській (2045), Львівській (1579), Одеській (1475) та Чернівецькій (1062) областях.


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010