(044) 593-24-38

Деякі – з перебоями, проте більшість таки тішать око: міські фонтани запрацювали

03.05.2018

Уже помітно перших відпочивальників, які під час чи то обідньої перерви, чи просто прогулянки, шукають прохолоди саме біля фонтанів. Кажуть: і оку мило, і повітря більш вологе, і атмосфера уже літня.

До слова, цей фонтан – один із кількох оновлених. І хоча ремонт усієї площі тягнувся аж з 2014-го, минулого року на початку жовтня тут таки звели новий фонтан та поклали бруківку, оновили лавочки, клумби – усе за майже 3 млн.

Ремонтники У дендропарку бідкаються: запустити фонтан вдасться лише за добу. Кивають на прорив труби.

По два боки оновили лавочки й встелили «вишивану» бруківку. Практично аналогічний по формі фонтан розмістився і у парку Чекмана. Його особливістю у свій час стала колоритна підсвітка. Не працювала споруда більше 15 років, а за 1,2 мільйони у липні минулого року знову ожила. Щоправда, йому і найбільше дісталося від вандалів. Понівечені проводи та побите оздоблення спіткали його, як тільки літній сезон 2017 закінчився.

Гранітна куля вагою понад тонну, яка стала кінцевим і останнім на сьогодні доповненням парку по Проскурівській, запрацювала у 2014-му. Порівняно із іншими обійшлася місту не так вже й у багато – 230 тисяч гривень. А уже у липні наше місто обіцяє доповнити ще одне водне дзеркало.


33tv.com.ua


Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010