(044) 593-24-38

Молочна революція: у Старокостянтинові блокували роботу місцевого заводу

25.04.2018

У Старокостянтинові селяни заблокували роботу молочного заводу. Люди із різних куточків Хмельниччини зібралися під стінами підприємства з вимогою повернути їм гроші. Суму називають у 23 мільйони гривень. Кажуть, саме стільки керівництво структури заборгувало кооперативу, членами якого вони всі є. Переконують, той молоко зібрав, на завод віддав та коштів від підприємства не отримав… А, отже, додають, молокозавод «кинув» – і кооператив, і їх самих… Залишивши напризволяще і без єдиної копійки сотні сільських родин.

Ціна питання – 23 мільйони гривень. Саме таку суму озвучують представники кооперативу. Кажуть, грошей чекали не один місяць. Сподівалися їх віддадуть. До останнього не хотіли чинити тиску, втім, не витримали самі люди.

Пані Тетяна на мітинг приїхала із Северинів. Жінка каже, лишень погодувала худобу – подалася до Старокостянтинова вимагати свої – кровно зароблені 20 тисяч. Саме стільки, каже, підприємство боргує її родині – і за молоко, і заробітної плати чоловіку.

Пані Галина також приїхала на мітинг за заробленими кількома тисячами. Додає, здача молока на селі – чи не єдиний спосіб вижити. Сама тримає не одну корову, щоби допомогти дітям, котрі також живуть за рахунок худоби.

Пані Галина додає, якщо б зараз отримала те, що заробила, всі питання вирішила б водночас. Тому, власне, тут – як і сотні інших людей – під стінами підприємства вимагає повернути кошти. Усе логічно, якби не одне але. Керівництво молокозаводу боргу ані перед людьми, ані перед кооперативом не визнає.

А ось ця панянка, котра представилась працівницею підприємства взагалі вважає акцію протесту замовною.

Хто правий, а хто винен зрештою у ситуації має розібратися суд. Розгляд справи лише розпочався.


tv7plus.com


Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010