(044) 593-24-38

Мінусуємо: Кількість жителів Хмельниччини невпинно зменшується

20.04.2018

В області на початок весни проживало трохи менше 1,3 млн людей
Такі дані наводять в обласному управлінні статистики, передає Depo.Хмельницький.

"Чисельність наявного населення в області на 1 березня 2018р. становила 1272,9 тис. осіб. Унаслідок демографічних процесів, які відбулися впродовж січня-лютого, кількість наявного населення скоротилась на 1488 осіб," - інформують статисти.

Основним фактором зменшення чисельності населення було його природне скорочення - 1529 осіб, водночас зафіксовано міграційний приріст населення - 41 особа.

Впродовж січня-лютого народилося 1816 немовлят, зареєстровано 3345 померлих.

Серед причин смерті населення області перше місце посідали хвороби системи кровообігу 62,6%, друге - новоутворення 12,1%, третє - зовнішні причини смерті 5%.

Нагадаємо, жителів Хмельниччини стало за минулий рік менше майже на 11 тисяч.


khm.depo.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010