(044) 593-24-38

У Хмельницькому 1500 людей підписали декларації з лікарями

11.04.2018

Минулого тижня в Україні розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Українці почали підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Скільки вже декларацій підписали хмельничани, розповість далі «Хмельницький».

Відповідно до медичної реформи кожна людина може обрати свого лікаря у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки. Громадянин обирає того терапевта, педіатра або сімейного лікаря, якому найбільше довіряє.

   

«Відповідно до загальнодержавної реформи, минулого року у Хмельницькому ми створили два заклади первинної медико-санітарної допомоги. Прив’язки до території не буде, наприклад, житель Гречан зможе підписати декларацію з лікарем мікрорайону Ракове або Лезневе. За обслуговування пацієнтів в амбулаторіях платитиме держава», - зазначив начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.

Взагалі підписання декларації — це, фактично, форма заяви. Завдяки декларації українці повідомлятимуть, що обрали саме цього лікаря і цей медичний заклад. Усі дані будуть знаходитися в електронній системі охорони здоров’я. Кінцевого терміну підписання декларацій немає, однак у МОЗ рекомендують не відкладати це.

За даними «Поділля-Центр», в Хмельницькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 розпочали підписання декларацій минулого тижня. За цей період уклали близько 100 контрактів. Завідувач амбулаторії Ігор Альчинський розповів, що медичний заклад забезпечений усім необхідним устаткуванням: комп'ютерами, принтерами, які підключені до інтернету.

У центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 уклали 400 декларацій. Підписати договір із лікарем тут можна у двох амбулаторіях.

Загалом у Хмельницькому підписали 1500 декларацій. Про це розповів начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач. За його словами, ажіотажу наразі немає. Укласти договір з лікарем можна у години його прийому. Однак наразі не можна підписати декларацію з педіатрами.

За словами головного спеціаліста Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Ольги Трач, на Хмельниччині декларації підписали 3000 осіб. Найбільше у Красилівському та Віньковецькому районах, а також у містах Кам'янець-Подільський та Хмельницький.


khmelnytsky.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010