(044) 593-24-38

Генплан Хмельницького відкоригують на 50%

10.04.2018

Генеральний план Хмельницького, який ухвалено у серпні 2008 року, буде відкориговано на 50%.

Про це сказав директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради Олександр Чорнієвич, передає ТРК “Місто”.

Додати планують земельні ділянки, як під житлову, громадську, так і комунальну забудову. За прогнозами архітекторів, кількість населення міста зростає на 26 тис. осіб.

Крім цього, в генплан “заб’ють” розміщення індустріального парку площею 52 га на вул. Вінницьке шосе, 18 і сміттєпереробного заводу в межах діючого пілігону твердих побутових відходів; на вул. Заводська, 165 з’явиться притулок для тварин.

Подолання дорожних заторів планується за рахунок кільцевих розв’язок на перехрестях Проспекту Миру-вул. Степана Бандери і Проспекту Миру-Трудової.

Водночас, за словами члена громадської ради при міськвиконкомі Володимира Швеця, діючий генплан містить 23 помилки назв вулиць. Він додав, що особисто  направив 73 пропозиції щодо удосконання Генерального плану Хмельницького.
Розробкою схеми оновленого генплану займався Державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто».

Довідка НГП. У 2012 році на виконкомі був заслуханий звіт тодішнього заступника міського голови Івана Прокопця про стан виконання генерального плану міста. Зокреме, йшлося про його недоліки. Так, історико-архітектурний опорний план потребував оновлення з визначенням на місцевості охоронних зон існуючих об’єктів культурної спадщини. У генеральному плані міста не відображені питання інженерно-технічних заходів цивільного захисту на мирний час та особливий період. Відсутність детального плану центральної частини міста не дозволяло якісно та планово вести її реконструкцію. Найскладнішими у вирішенні є розв’язання питань транспортного забезпечення міста: через брак коштів не будуються нові шляхопроводи на вул. Старокостянтинівське шосе та вул. Свободи, не проводиться розширення вул. Кам’янецької, не винесена з вул. Примакова автостанція №3.


ngp-ua.info
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010