(044) 593-24-38

Хмельницький – фінансово нездоровий та ще й непрозорий

26.03.2018

Днями у столиці презентували аналіз фінансового здоров’я бюджетів найбільших міст України.

За результатами аналізу, Хмельницький посів не вельми привабливе місце. Дослідження відбувалися в рамках спільного проекту МЦПД та Інституту економічних і соціальних реформ в Словаччині (ІNЕКО) за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Оскільки рівень корупції в Україні є відносно високим згідно з Індексом сприйняття корупції "Transparency International", а також враховуючи процеси децентралізації, що відбуваються в країні, потрібно якомога швидше підвищити рівень прозорості та громадського контролю за діяльністю міських рад, переконані організатори дослідження.

Так, за рейтингом фінансового здоров’я бюджет Хмельницького посів 13 місце із 22 можливих, а у рейтингу прозорості, місто опустилося ще нижче. Із 50 найбільших міст України, Хмельницький зайняв 43. Що ж стосується області, то ситуація не краща - Хмельниччина посіла 19 місце із 24 можливих.

Проект здебільшого спрямований на зниження рівня корупції в органах місцевого самоврядування шляхом розробки рекомендацій, що відповідають антикорупційним потребам українських муніципалітетів та обласних рад.

Даний рейтинг ґрунтується на інформації отриманій із відповідей, які надали міські ради під час опитування та на інформаційні запити. Значну частину інформації взято із сайтів міської ради.

Організатори кажуть, досліджували загальну картину за 77 параметрами.

Варто зазначити, що у розділі "професійна етика та конфлікт інтересів" у Хмельницького нуль відсотків із 9 можливих. А все тому, що на сайті міської ради, як зазначається у дослідженні, немає правил поведінки для виборних посадових осіб, а також найманих працівників міської ради та відсутній порядок здійснення моніторингу та вирішення конфлікту інтересів. Також зазначають організатори дослідження, на сайті міськради відсутній окремий розділ для громадськості, в якому можна залишити повідомлення (скарги) про порушення кодексу етики, незаконні практики працівників міської ради, конфлікту інтересів. 


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010